در اندروید Q ژست های حرکتی تغییر پیدا می نمایند

ژست های حرکتی معرفی شده در اندروید پای، احتیاج به بهره گیری از دکمه recent را رفع کرد. به همین خاطر، در بخش پایینی نمایشگر این سیستم عامل شاهد آیکون هوم کپسولی شکل هستیم و یک آیکون مربوط به بازگشت هم وجود دارد که در مواقع مورد احتیاج پدیدار می گردد. با این حال، طبق آنالیز های کارشناسان XDA-Developers که به نسخه اولیه اندروید Q دسترسی دارند، ظاهرا در این نسخه از اندروید دکمه بازگشت هم حذف می گردد.

در اندروید Q ژست های حرکتی تغییر پیدا می نمایند

بر اساس این آنالیز ها، دکمه هوم می تواند به عنوان دکمه recents و بازگشت انجام وظیفه کند. وقتی که کاربران می خواهند یک گام به عقب بازگردند، کافی است این آیکون کوچک را به سمت چپ بکشانند. با این کار، آیکون مذکور اندکی به سمت چپ کشیده می شود و سپس سریعا به جای خود برمی شود. در ادامه می توانید عملکرد این مشخصه را مشاهده کنید.

علاوه بر این، با کشاندن دکمه به سمت راست، از اپلیکیشن فعلی، روانه آخرین اپلیکیشن باز شده می شوید. با یک سوایپ دیگر به راست، به اپلیکیشن باز شده قبل از آن منتقل می شوید و الی آخر. اگر این سوایپ را در هوم اسکرین انجام دهید، بخش مربوط به اپلیکیشن های باز شده نمایش داده می شود.

البته باید خاطرنشان کنیم که اندروید Q هنوز در مراحل بسیار ابتدایی قرار گرفته است و شاید این ژست های حرکتی به نسخه نهایی راه پیدا نکنند. روی هم رفته، ژست های حرکتی اندروید پای نقدها زیادی به همراه داشت و باید ببینیم آیا گوگل با معرفی ژست های حرکتی جدید می تواند نقدها را کاهش دهد یا اینکه دوباره این مشخصه ها هم با اعتراض کاربران روبرو خواهد شد.

منبع: Android Authority

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: بروزرسانی: 25 خرداد 1398 شناسه مطلب: 3494

به "در اندروید Q ژست های حرکتی تغییر پیدا می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در اندروید Q ژست های حرکتی تغییر پیدا می نمایند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید