دستگاه آب زدایی کابینتی حبه قند با امواج میکروفرکانسی ثبت و اختراع شد

به گزارش مجله میهن، دستگاه آب زدایی کابینتی حبه قند با امواج میکروفرکانسی، به همت پژوهشگران دانشگاه مراغه ثبت اختراع شد.

دستگاه آب زدایی کابینتی حبه قند با امواج میکروفرکانسی ثبت و اختراع شد

به گزارش گروه دانشگاه مجله میهن، دستگاه آب زدایی کابینتی حبه قند با امواج میکروفرکانسی، به همت پژوهشگران دانشگاه مراغه ثبت اختراع شد.

امین حاظر وظیفه، عضو هیئت علمی گروه مکانیک ماشین های کشاورزی دانشکده کشاورزی دانشگاه مراغه در این خصوص گفت: برای آب زدایی از حبه قند های مرطوب در آخرین مرحله از خط فراوری حبه قند، از جریان هوای گرم استفاده می گردد که به دلیل پایین بودن ضریب راهنمایی حرارتی حبه قند، فرآیند آبزدایی بسیار طولانی بوده و این عمل به طور یکنواخت صورت نمی پذیرد که سبب افت کیفیت محصول خشک شده و مصرف انرژی بسیار زیاد می گردد.

وی هدف از اختراع حاضر را به منظور افزایش راندمان بهره وری از انرژی همراه با صرف زمان کمتر و افزایش کیفیت محصول خشک شده گفت و گفت: دستگاه آب زدایی حبه قند با امواج میکرو فرکانسی در ظرفیت های متفاوت براساس مطالعات وسیع دانشگاهی و نتایج آزمایش های متعدد در نرم افزار Comsol multiphysics بر اساس خصوصیات دی الکتریک و حرارتی حبه قند و با بهره گیری از روش عددی المان محدود (EEM) با حداقل گرمایش غیر یکنواخت طراحی و ساخته شد.

حاظر وظیفه توضیح داد: این دستگاه قادر است روزانه 20 تن حبه قند را تا رطوبت مطلوب خشک نماید که در عین حفظ کیفیت محصول، در مقایسه با روش جریان هوای گرم مدت زمان فرآیند آبزدایی را 90 درصد و میزان مصرف انرژی را تا 80 درصد کاهش دهد

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 دی 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 13870

به "دستگاه آب زدایی کابینتی حبه قند با امواج میکروفرکانسی ثبت و اختراع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگاه آب زدایی کابینتی حبه قند با امواج میکروفرکانسی ثبت و اختراع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید