دلاکاپیتاله، داربی به رنگ خون

به گزارش مجله میهن، دو تیم رم و لاتزیو باید برابر هم در دیداری حساس به مصاف هم بروند که این دیدار همواره با درگیری و حاشیه های بسیاری همراه بوده است.

دلاکاپیتاله، داربی به رنگ خون

به گزارش مجله میهن، دو تیم رم و لاتزیو امروز (یکشنبه) در هفته پانزدهم لیگ ایتالیا برابر هم به میدان خواهند رفت. دو تیم جزو بالانشین های این فصل لیگ ایتالیا هستند. رم در رده دوم و لاتزیو در رده چهارم جدول رده بندی قرار گرفتند. تقابل دو تیم پایتخت نشین فوتبال ایتالیا در این دیدار باعث شده است این داربی به داربی دلاکاپیتاله (داربی پایتخت ایتالیا) معروف گردد.

از این داربی به عنوان حساس ترین داربی در فوتبال ایتالیا یاد می گردد. جایی که اولتراهای دو تیم (هواداران متعصب) در ورزشگاه از کوچکترین فرصت برای نشان دادن حمایت بی چون و چرای خود از تیم محبوبشان استفاده می کنند. دو تیم برای اولین بار در سال 1929 برای اولین بار برابر هم به میدان رفتند؛ جایی که رم پیروز شد حریف خود را شکست بدهد. تک گل ولف در این دیدار باعث شد اولین تقابل دو تیم با فزونی یک بر صفر رمی ها به پایان برسد.

پرگل ترین داربی دو تیم به سال 1933 بازمی گردد جایی که رمی ها پیروز شدند با نتیجه 5 بر صفر حریف دیرینه خود را شکست دهند. بهترین نتیجه نیز برای بیانکوچلستی در سال 2006 به دست امد جایی که این تیم فیروزه ای پوش پیروز شد با نتیجه 3 بر صفر رم را از پیش روی بردارد.

دو تیم تا به امروز 180 بار برابر هم به میدان رفتند جایی که رم پیروز شده است بهتر عمل کند و 67 بار برابر حریف خود به فزونی برسد. لاتزیو در 50 دیدار به برد رسیده است و 63 دیدار دو تیم نیز برنده ای نداشته است و با تساوی به پایان رسیده است. دو تیم تا به امروز تنها در یک دیدار فینال برابر هم به میدان رفتند که این اتفاق به سال 2013 بازمی گردد جایی که لاتزیو با یک گل به فزونی رسید و جام حذفی ایتالیا را کسب کرد. هر دو دیدار دو تیم در فصل قبل با فزونی رمی ها به پایان رسید. این تیم در دیدار رفت با نتیجه 2 بر صفر و در دیدار برگشت با نتیجه 4 بر یک توانسته بود لاتزیو را از پیش روی بردارد.

داربی های دو تیم همیشه از هیجان زیادی برخوردار بوده است. در سال 1979 درگیری هواداران دو تیم باعث شد تا یکی از هواداران لاتزیو کشته گردد. در 21 مارس 2004 درگیری شدید بین هواداران دو تیم باعث شد تا شایعه ای به وجود بیاید که یک پسر کشته شده است. این شایعه در ورزشگاه باعث شد تا هواداران دو تیم به زد و خورد با هم بپردازند و و فرانچسکو توتی از داور بازی بخواهد تا این دیدار را متوقف کند ولی این اتفاق رخ نداد تا اینکه روسای دو تیم با موبایل از داور بازی بخواهند تا بازی را متوقف کند. بعد از متوقف شدن بازی، زد و خورد هواداران دو تیم شدت یافت. بازی دو تیم در ادامه تکرار شد و بازی با تساوی یک بر یک به پایان رسید.

بهترین گلزنان داربی

فرانچسکو توتی - رم / 11 گل

دینو داکاستا - رم / 11 گل

مارکو دل وکیو - رم / 9 گل

ویچنزو مونتلا - رم / 8 گل

رودولفو ولک - رم / 7 گل

سیلویو پیولا - لاتزیو / 7 گل

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 فروردین 1399 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 15754

به "دلاکاپیتاله، داربی به رنگ خون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلاکاپیتاله، داربی به رنگ خون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید