دمشق : دیپلماسی گدایی هیچ جایگاهی در رفتار دیپلماتیک سوریه ندارد

به گزارش مجله میهن، وزارت خارجه سوریه ضمن محکومیت استانداردهای دوگانه کشورهای مخالف ملت سوریه مانند آمریکا و اتحادیه اروپا، تأکید کرد که این کشورها نمی توانند خود را پشت نقاب دروغین اقدامات بشردوستانه پنهان نمایند.

دمشق : دیپلماسی گدایی هیچ جایگاهی در رفتار دیپلماتیک سوریه ندارد

به گزارش گروه بین الملل مجله میهن، یک منبع رسمی در وزارت خارجه سوریه نشست بروکسل پیرامون سوریه را محکوم کرد.

این منبع تأکید کرد: نشست بروکسل درباره سوریه و مواضع آن، نشان داد که آمریکا، اتحادیه اروپا و رژیمهای وابسته به آنان به سیاست خصمانه خود علیه سوریه ادامه می دهند.

رادیو سوریانا به نقل از این منبع گزارش داد، این رژیمها به انحاء مختلف از تروریسم حمایت کردند، خون مردم سوریه را ریختند، دستاوردهایشان را نابود کردند، نفت، گندم و آثار باستانی آنان را به یغما بردند، در فرایند بازسازی سوریه که معلول تروریسم است، مانع تراشی می نمایند، تحریمهای متوالی علیه ملت سوریه وضع می نمایند و مانع بازگشت آوارگان به کشورشان می شوند.

وی ادامه داد: این رژیمها نمی توانند به هیچ نحو، ادعا نمایند که برای ملت سوریه اهمیت قائل هستند؛ زیرا کسانی که این جنایات را علیه آنان انجام می دهد، اساسا مسئول اصلی مشکلاتشان هستند و نمی تواند جنایت خود را پشت نقاب دروغین بشرمحبت آمیز و سیاسی کاری مفتضحانه اقدامات انسان محبت آمیز پنهان کند.

دمشق ضمن محکومیت این نشستها، تأکید کرد که این نشستها را مداخله ای آشکار در مسائل داخلی سوریه می داند؛ مسائلی که مربوط به ملت و دولت قانونی سوریه است.

این منبع خاطر نشان کرد: تنها کمکی که این رژیمها می توانند به ملت سوریه بنمایند، توقف حمایت از تروریسم در راستای اجرای قطعنامه 2253 شورای امنیت و احترام به حاکمیت سوریه و عدم مداخله در امور آن است.

وی خاطر نشان کرد: مردم سوریه که با شجاعت در برابر تروریسم ایستادگی کردند، با توانمندیهای درونی خود خواهند توانست با محاصره مالی ظالمانه و تحریمهای یکجانبه و ظالمانه مقابله نمایند.

این منبع در انتها توضیح داد: آینده سوریه، حق انحصاری ملت این کشور است و فشارهای سیاسی و مالی نخواهد توانست اراده مردم سوریه را سست کند؛ زیرا دیپلماسی گدایی که بسیاری آن را خوب انجام می دهند، هیچ جایگاهی در رفتار سیاسی و دیپلماتیک سوریه ندارد.

چهارمین کنفرانس بروکسل درباره حل بحران سوریه سه شنبه (روز گذشته) برگزار گردید. غلامحسین دهقانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در اتحادیه اروپا و بلژیک، ضمن حضور در کنفرانس چهارم بروکسل برای آینده سوریه و منطقه به سخنان وزیر خارجه عربستان سعودی واکنش قاطع نشان داد.

دهقانی تاکید نمود: وزیر خارجه عربستان سعودی که حکومت متبوعش بانک مرکزی تروریسم و بانی اصلی افراط گرایی در منطقه و ورای آن است، در کوشش برای فرار از اتهاماتی که به خاطر جنایات این کشور در سوریه با آن روبروست، به اتهام زنی علیه ایران روی آورده است(جزئیات بیشتر).

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 9 شهریور 1399 بروزرسانی: 9 شهریور 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 21305

به "دمشق : دیپلماسی گدایی هیچ جایگاهی در رفتار دیپلماتیک سوریه ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دمشق : دیپلماسی گدایی هیچ جایگاهی در رفتار دیپلماتیک سوریه ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید