دولت به اساتید شرکت های دانش بنیان تسهیلات بدهد

به گزارش مجله میهن، معاون پژوهشی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی گفت: دولت باید برای اساتیدی که شرکت های دانش بنیان تاسیس می کنند تسهیلات ویژه ای در نظر بگیرد که با تشویق آنها حرکت دانشگاه را به سمت کارآفرینی سوق دهد.

دولت به اساتید شرکت های دانش بنیان تسهیلات بدهد

محمد طالعی معاون پژوهشی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی مجله میهن با اشاره به اینکه دولت به اساتید شرکت های دانش بنیان تسهیلات بدهد، گفت: در حال حاضر نیروی انسانی مناسب و همچنین محیط دانشگاهی متناسب با فعالیت کارآفرینی نداریم که برای حل این مشکل باید در حوزه آموزشی دوره های کارآفرینی ایجاد کنیم در واقع باید دروس مختلف تحصیلی را در دانشگاه ها مورد بازنگری قرار داده و برنامه های درسی را تغییر دهیم.

دانشگاه ها نیازمند یک تحول بنیادین هستند

وی اضافه کرد: دانشگاه های امروز نیازمند یک تحول بنیادین هستند به طوری که در سند 2020 ، هفده هدف مشخص شده است که در بحث چهارم آن تنها در بخش آموزش و پرورش بیش از دویست هدف فرعی وجود دارد که هیچکدام نه تنها اجرا نمی شود بلکه زیرساخت های لازم برای آنها وجود دارد.

80 درصد مراکز رشد نمی توانند نیاز دانشجو را رفع کنند

طالعی شرح داد: در حال حاضر 80 درصد مراکز رشد ما که برای آمادگی دانشجویان در ارائه ایده راه اندازی شده اند نمی تواند آن تحولی که نیاز دانشجو است را ایجاد کند، امروز باید به مقوله اشتغال با نگاه ویژه ای سرمایه گذاری شود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 18021

به "دولت به اساتید شرکت های دانش بنیان تسهیلات بدهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت به اساتید شرکت های دانش بنیان تسهیلات بدهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید