دو خبر کرونایی جدید، یکی خوب و یکی بد

به گزارش مجله میهن، چینی ها که روی ویروس کرونا مطالعه می کنند دو خبر جدید دادند که یکی از آنها خوشایند و دیگری نیست

دو خبر کرونایی جدید، یکی خوب و یکی بد

به گزارش مجله میهن، خبر خوشی که منتشر شده در خصوص نوع خفیف این ویروس است. دانشمندان چینی معتقدند که نسخه ملایم تر این ویروس در حال گسترش است. آنها همچنین متوجه شدند که درمان کرونا به خاطر جهش های زنتیکی اش سخت به دست می آید

مهر این خبر را به نقل از دیلی میل منتشر کرده است. در این خبر آمده است: محققان چینی متوجه شده اند ویروس کرونا از زمان انتشار در ماه دسامبر حداقل در 2 شاخه جهش یافته است.

آنها معتقدند اکنون دو نوع ویروس کرونا افراد را مبتلا می کند و بیشتر مردم مبتلا به نمونه سخت و تهاجمی ویروس کرونا شده اند.

گروهی از کارشناسان در دانشگاه پکن، دانشگاه شانگهای و آکادمی علوم چین پس از تحقیق اعلام کرده اند 70 درصد مردم به نوع تهاجمی این ویروس مبتلا شده اند. اکنون به نظر می رسد یک نسخه ملایم تر و قدیمی تر از ویروس نیز در حال گسترش است.

از آنجا که این ویروس جهش می یابد، بنابراین ردیابی و درمان آن سخت تر است و احتمال دارد بیمارانی که بهبود یافته اند دوباره به ویروس کرونا مبتلا شوند.

محققان هشدار دادند در این پژوهش معین شد جهش های ژنتیک فقط در بخش کوچکی از اطلاعات وجود داشته است. بنابراین تحقیقات بیشتری باید انجام شود. همچنین یک محقق دیگر نیز معتقد است هنگامیکه ویروس از حیوان به انسان منتقل می شود، تغییر در آن یک امر نرمال است.

آنها متوجه شدند 2 نسخه متمایز از این ویروس وجود دارد که L و S نام دارند.

محققان ادعا می کنند حدود 70 درصد از بیماران مبتلا به نسخه L شده اند که تهاجمی تر است و سریعتر منتشر می شود. اما از اوایل ماه ژانویه شیوع نسخه L بیماری کاهش یافته و نسخه S بیشتر منتشر شده است.

بیماری نسخهS حالت تهاجمی کمتری دارد اما همچنان بیماران جدیدی را مبتلا می کند.

هم اکنون در سراسر جهان بیش از 94 هزار نفر به ویروس مذکور مبتلا شده اند وبیش از 3200 نفر نیز به دلیل ابتلا به آن فوت کرده اند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 16858

به "دو خبر کرونایی جدید، یکی خوب و یکی بد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دو خبر کرونایی جدید، یکی خوب و یکی بد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید