رئیس سازمان لیگ فوتبال انگلیس: فصل نیمه تمام بماند و تیمی سقوط نکند، از ما شکایت می گردد

به گزارش مجله میهن، رئیس سازمان لیگ فوتبال انگلیس از تبعات نیمه تمام گذاشتن فصل آن هم بدون تعیین سه تیم سقوط کننده به دسته پایین تر مطلع است.

رئیس سازمان لیگ فوتبال انگلیس: فصل نیمه تمام بماند و تیمی سقوط نکند، از ما شکایت می گردد

به گزارش گروه ورزشی مجله میهن، ریک پِری، رئیس سازمان لیگ فوتبال انگلیس (EFL، سازمان ناظر بر مسابقات دسته های پایین تر از لیگ برتر) می گوید اگر به دلیل شیوع کرونا فصل جاری لیگ برتر انگلیس نیمه تمام بماند و قرار نباشد سه تیم به دسته پایین تر فرستاده شوند، او و همکارانش باید منتظر احضار شدن به دادگاه باشند.

مسئولان فوتبال انگلیس سخت در کوشش هستند تا تعلیق به وجود آمده در مسابقات به خاطر شیوع کرونا به نیمه تمام ماندن لیگ منتهی نگردد، چون در آن صورت دردسرهای شان دو چندان خواهد شد و باید مسائلی همچون مشخص تیم های کسب نماینده سهمیه رقابت های اروپایی فصل آینده و تیم های سقوط نماینده را مشخص نمایند که تصمیم آنها قطعاً اعتراض برخی باشگاه ها را به همراه خواهد داشت. احتمالاً این مسئله در خصوص سقوط و صعود به لیگ برتر پررنگ تر خواهد بود، جایی که سه تیم نوریچ، استون ویلا و بورنموث به عنوان سه قعرنشین جدول به عنوان سه کاندیدای سقوط شناخته می شوند هرچند تیم هایی مانند واتفورد، وستهام و برایتون هم فاصله زیادی با منطقه سقوط ندارند. اگر سقوطی در کار نباشد، آن وقت تیم های صدرنشین جدول لیگ دسته اول (چمپیونشیپ) یعنی لیدزیونایتد و وست برومویچ که بیشترین شانس را برای صعود مستقیم به لیگ برتر دارند، معترض خواهند شد. به همین دلیل پری می گوید مسئولان فوتبال جزیره در صورت نیمه تمام ماندن مسابقات باید سازوکاری پیدا نمایند که رضایت همه طرفین را جلب کند.

پری در جلسه کمیته فرهنگ، رسانه و ورزش انگلیس گفت: لیگ برتر از موضع ما در خصوص تعلیق مسابقات آگاه است. اگر تصمیم بگیریم که سه تیم را به دست پایین نفرستیم، تنها جیب وکلا را پر پول نموده ایم. باید انتظار خشم تعدادی از تیم های چمپیونشیپ را داشته باشیم، چون این نقض یک توافق سه جانبه است.

مسئله ادامه بازی های لیگ برتر انگلیس توسط سهامداران و مسئولان این رقابت ها مورد بحث قرار گرفته است و اگر هم قرار به ادامه مسابقات باشد، تمامی آنها پشت درهای بسته و بدون تماشاگر برگزاری می شوند.

پری هم موافق رخ دادن این اتفاق است و بر کامل شدن فصل پیش از انتها قرارداد برخی بازیکنان در انتهای ماه جولای تأکید کرد.

او ادامه داد: آخرین مهلت واقع بینانه ما 31 جولای است، چون قرارداد بازیکنان تمام می گردد. نمی توانم بعد از آن موقع بازی ها را ادامه دهیم. برخی از بازیکنان و کارکنان باشگاه ها اخراج شده اند. پس اینکه اکنون انتظار داشته باشیم باشگاه ها آنها را به کار برگردانند و یک ماه دیگر ببینند که نمی توانند به کارشان ادامه دهند، می تواند منجر به یک هرج و مرج تمام عیار گردد. باید تا چند روز آینده تصمیم مان را برای ادامه دادن یا نیمه کار گذاشتن فصل را بگیریم. در خصوص فصل آینده هم کلی ابهام داریم و زمان بازگشت طرفداران به استادیوم ها که برای فوتبال انگلیس بسیاری مهم است هم هنوز مشخص نیست. باشگاه های لیگ های دسته پایین تر بیشتر از تیم های لیگ فزونی به درآمدهای حاصل از بلیت فروشی و حضور تماشاگران در استادیوم ها وابسته اند. پس اگر بازی ها را پشت درهای بسته برگزار کنیم، شاید از نظر اقتصادی شرایط برای همه تیم ها یکسان باشد، اما بسیاری از باشگاه ها متحمل ضرر می شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 تیر 1399 بروزرسانی: 13 تیر 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 19740

به "رئیس سازمان لیگ فوتبال انگلیس: فصل نیمه تمام بماند و تیمی سقوط نکند، از ما شکایت می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس سازمان لیگ فوتبال انگلیس: فصل نیمه تمام بماند و تیمی سقوط نکند، از ما شکایت می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید