راز شعبده های کریس آنجل

اگر از تماشای کارهای خارق العاده لذت میبرید، کارهای کریس آنجل را حتما دیده اید، شعبده باز قابلی که با اجراهایش همه را شگفت زده میکند، در ادامه این مقاله میخواهیم در مورد برخی از حقه هایی که او در شهبده به کار میبرد صحبت کنیم.

راز شعبده های کریس آنجل

راه رفتن روی آب

راه رفتن روی آب همیشه برای مردم دنیا کار پیچیده ای بوده تا جایی که اگر کسی می توانست چنین کاری بکند و با وزن چند ده کیلویی اش روی آب راه برود – بدون اینکه آب از آب هم تکان بخورد- انگار کاری نموده بود در حد و اندازه معجزه. اما اینکه کسی در قرن بیست و یکم، آن هم با آن سر و شکل امروزش، بخواهد پابرهنه روی آب قدم بردارد جای حرف زیادی دارد.

آنجل با ترفند راه رفتن روی آب خیلی از مردم عامه دنیا را که عشق ژانگولر زدن دارند با خودش همراه کرد. گل سر سبد برنامه های اول مجموعه «مایندفریک» هم همین راه رفتن روی آب بود؛ کلیپی که در آن نشان می داد مرد جوان در حالی روی آب به آرامی قدم برمی دارد که یک عالم آدم بالغ و عاقل دور و برش در استخر دارند بی خیال شنا می نمایند.

راز راه رفتن روی آب

قاعده بازی آبکی کریس آنجل خیلی زودتر از آنچه که انتظار می رفت فاش شد. کلیپ و عکس های زیادی که خبر از حقه ساده تردست جوان می داد و اینکه او به چه راحتی و فقط با یاری دریافت از دو، سه لایه شیشه و یک فیلم بردار وفادار و چند نفری که همیشه از سیاهی لشکرهای او به حساب می آیند از خجالت هر چه شعبده باز و تردست دنیاست درآمده و برای مدت زیادی عالم و آدم را سر کار گذاشته بود. ماجرا ساده تر از این حرف هاست.

یک میز شیشه ای بسیار ظریف که البته از نمونه های دیگر محکم تر و سخت تر است و می تواند وزن 80 کیلویی آقای شعبده باز را تحمل کند جوری در استخر قرار گرفته که با زاویه ای که فیلم بردار از آنجل نمایش می دهد به هیچ صورتی دیده نمی گردد و آن قدر هم ظریف است که حتی در نمای بسته ای که از کف پای آنجل هم گرفته گردیده هیچ اثری از پیچ و تاب های جنس شیشه ای میز نیست!

کریس آنجل برای واقعی تر شدن ماجرا کارهای دیگری هم نموده؛ اینکه بعضی از قسمت های میز را باز نگه داشته تا هرازگاهی آنهایی که داشتند زیرآبی می رفتند سری بیرون بیاورند، نفسی بکشند، تشویقی نمایند و دوباره به آب تنی شان ادامه بدهند!

بلند شدن از روی زمین

می گویند در هندوستان مرتاض هایی هستند که روزهای متوالی می توانند بدون تکیه گاه یا به پشتوانه عصای ساده چهار زانو در هوا معلق بمانند و بدون اینکه لب به آب و غذا بزنند مدت ها همان بالاها سر نمایند. این کار هم، دیگر پیچیدگی هایش را از دست داده. کریس آنجل شعبده باز مشهوری هست که بدون ریاضت مرتاض های هندی می تواند به ادعای خودش هروقت که خواست از زمین بلند گردد و بر جاذبه زمین غلبه کند.

کریس آنجل حتی دیگر به چند سانتی متر بلند شدن از روی زمین هم رضایت نمی دهد و هرازگاهی در فاصله بین دو تا آسمان خراش بلندبالا نوک دماغش را راست می گیرد و جلو می رود بدون اینکه یک لحظه نگران خالی شدن زیر پایش باشد. یکی از مشهورترین کلیپ های او همین است. یکی دیگرش هم ماجرای پرواز او برفراز زمین گلف است که تا چشم کار می نماید خالی از جنبنده است و فقط آقای شعبده باز است و دست هایی که مانند دو بال از هم باز نموده و هر لحظه بیشتر و بیشتر به آسمان می رود!

راز این حقه

با روشی که کریس آنجل و دیوید بلین آمریکایی کشف نموده اند دیگر هر کسی می تواند برای خودش یک مرتاض هندی باشد. فقط کافی است کمی تمرین نموده باشد و از آمادگی جسمی خوبی هم برخوردار باشد. برای بلند شدن از روی زمین کارهای زیادی می گردد انجام داد. جایی که ارتفاع زیاد است و دور و بر شعبده باز هم فقط فیلم بردار است و یک سری آدم از گروه خودش، کافی است فقط دنبال یک جرثقیل بزرگ بود و نوارهای نایلونی بسیار ظریف اما قوی که از هر طرف شعبده باز را گرفته اند و نمی گذارند پایین بیفتد. نوارهایی که آنجل در حقه راه رفتن بین دو ساختمان به کار گرفته بود آن قدر تابلو بود که تماشاچی های روی زمین به راحتی می توانستند آن را ببینند، مخصوصا زمانی که دم غروب شد و نورافکن ها روشن شدند. نوارهای نایلونی فقط زمانی کاملا ناپدید هستند که از پشت دوربین های فیلم برداری به آنها خیره گردیده باشید. در ماجرای به هوا رفتن آقای شعبده باز در زمین گلف هم داستان همین است.

یک جرثقیل معمولی و رشته های نایلونی که شعبده باز را به آسمان می کشند. سختی اش اینجاست که فقط بدن باید آمادگی خوبی داشته باشد تا با آن همه نخ و ریسمان آویزان بماند. آنجایی هم که شعبده باز در سالن است و جلوی چشم هزار تا تماشاچی مات و مبهوت، کار فقط با یک آهن ربای قوی انجام می گردد و ماشین بالابری که پرده نمایش آهن ربای چسبیده به تن شعبده باز را بالا و پایین می برد! زمان هایی هم که آنجل تا نیم متری از زمین بلند می گردد داستان دیگری در جریان است. اینجا فقط تجهیزات خاص به یاری شعبده باز می آید.

یک شلوار سبک و ساده که از پشت پا یک شکاف مخفی دارد و کفشی سبک تر که به راحتی به شلوار بچسبد. اگر هم کفش پایش نباشد که چه بهتر. معمولا در این جور صحنه ها حتما یک میز، چهار پایه یا جایگاه کوتاه هم هست. شعبده باز اول یک پایش را پشت آن یکی قایم می نماید و بعد در یک لحظه آن را روی جایگاه یا چهارپایه پشت اش می گذارد و خودش را می کشد بالا. این وسط فقط شعبده باز باید یک ورزشکار حسابی باشد تا بتواند چنین کاری را انجام دهد. دقت نموده اید که بلین و آنجل هیکل های ردیفی هم دارند!

رد شدن نخ از گردن

کریس آنجل کارهای زیادی نموده است. از نصف کردن آدمیزاد وسط خیابان گرفته تا درآوردن پروانه از دل و روده خودش. همه اش را هم در چشم زدنی انجام داده بدون اینکه کسی لحظه ای بخواهد به حقیقت کارهای شعبده باز شک کند. کلیپ های هر کدام از این تردستی ها هم در اینترنت زیاد است.

این وسط رد کردن نخ از وسط گردن بدون اینکه ذره ای خون روی زمین بریزد از آن کارهایی بود که مو به تن همه سیخ کرد و خیلی ها همان جا به اوج کار شعبده باز پی بردند. در یکی از از کلیپ های مایندفریک، کریس آنجل رو به دوربین بدون اینکه بخواهد کار اضافه ای کند نخی را روی گردنش می کشد و آن قدر این کار را ادامه می دهد که نخ کم کم توی گلویش فرو می رود و دیگر دیده نمی گردد. فقط دو سر نخ باقی می ماند و کوشش بیشتر شعبده باز برای در آوردن دوباره نخ از بیخ گلویش!

راز رد شدن نخ از گردن

حقه است! آن هم به روشی که حل آن برای من و شمای بی خبر از همه جا کمی سخت است. البته اگر کمی با فوت و فن های شعبده بازی آشنا باشید متوجه می شوید!

شعبده باز قبل از انجام تردستی اش ماده ای خاص به گردنش مالیده که بعد از هر بار تکان نخ ضخیم تر گردیده و مانند خمیر و به رنگ بدن او نخ را به درون خودش راه می دهد بدون اینکه از پوست گردن جدا گردد. اینجاست که تماشاچی فکر می نماید خمیری که روی گردن شعبده باز است همان پوست برآمده اوست که با تکان های نخ دارد متورم می گردد!

رد شدن غلتک از روی بدن

حتی کسی مانند کریس آنجل معروف هم با آن دک و پزش یک جاهایی برای اینکه حواس مردم کوچه و بازار ینگه دنیا را سمت خودش جلب کند به وسط خیابان می آید و با آن قد و قامت نه چندان پهلوانی اش خودش را به زیر یک غلتک چند صد تنی می اندازد. این اجرا یکی از پربیننده ترین کلیپ های آقای شعبده باز بود که یک روز تابستانی در نیویورک اجرا شد. برای کریس آنجل پارچه ای بزرگ روی زمین پهن کردند و رویش هم یک عالم خرده شیشه ریختند. غلطک را هم کمی عقب تر گذاشته بودند. کریس به وسط میدان آمد. روی پارچه دراز کشید و شکمش را به روی شیشه ها گذاشت.

بدون اینکه حتی یک قطره خون از بدنش بریزد. بعد هم غلتک آسفالت کاری راه افتاد و از روی انگشت های پای شعبده باز رد شد و تا کمر او جلو آمد. آه و ناله شعبده باز بود که بلند شد. مردم هم بدتر! بعد هم غلتک کنار می رود و کریس جوان خودش را از زیر آن بیرون می کشد. شعبده باز زنده است بدون اینکه حتی خراشی برداشته باشد!

راز رد شدن غلتک از روی بدن

کریس آنجل بیشتر از اینکه شعبده باز خوبی باشد داستان رد شدن غلتک از بدن شعبده باز هم یکی از آن ماجراهایی است که او به خوبی از پس آن برآمد. اولا که شیشه ها واقعی نبودند و از جنس همان شیشه هایی بودند که این روزها در تهیه فیلم های سینمایی و صحنه های اکشن آنها زیاد به کار گرفته می گردد. آنجایی که بطری شیشه ای توی سر دشمن می شکند یا طرف از بالای یک برج چند طبقه با یک عالم شیشه خرده شکسته به پایین می آید.

این جور شیشه ها ساختگی هستند و هیچ آسیبی به بدن نمی زنند. اما اصل ماجرای غلتک اینجاست که قبل از اجرای شعبده باز دار و دسته او به محلی که آنجل قرار بود در آن اجرا داشته باشد رفتند و مساحتی به اندازه بدن او را کندند. جایش را هم با یک اسفنج نرم و انعطاف پذیر پر کردند و رویش را هم پارچه کشیدند و خرده شیشه ریختند. با رد شدن غلطک از روی پاهای شعبده باز بدن او به پایین می رفت و هیچ آسیبی نمی دید

به "راز شعبده های کریس آنجل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راز شعبده های کریس آنجل"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید