راه چاره پویش اشتغال فارغ التحصیلان دکتری غیرپزشکی برای برطرف مشکل اشتغال

مسئول پویش اشتغال فارغ التحصیلان دکتری غیرپزشکی درخواست و راه چاره پویش را برای برطرف مشکل اشتغال فارغ التحصیلان دکتری مطرح نمود.

راه چاره پویش اشتغال فارغ التحصیلان دکتری غیرپزشکی برای برطرف مشکل اشتغال

صدیقه عموزاده در گفت وگو با خبرنگاران،با اشاره به گذشت یکسال از پیگیری های پویش اشتغال فارغ التحصیلان دکتری غیرپزشکی برای برطرف مشکل این قشر اظهار کرد: طی این مدت در حد توان مکاتبات و دیدارهایی با مسئولان داشتیم اما هنوز نتونستیم توجه مسئولان را به ضرورت امر جلب کنیم.

وی با اشاره به دو درخواست اصلی و قابل اجرای پویش تشریح کرد: یکی بحث فراهم سازی بستری برای اشتغال دانش آموختگان دکتری و دیگری بحث حمایت مالی در قالب یاری هزینه تحصیلی بلاعوض برای دانشجویان دکتری است.

این دانشجوی دکتری باغبانی دانشگاه بوعلی سینا با بیان اینکه در زمینه اشتغالزایی برای این قشر هم راه حل ارائه دادیم، توضیح داد: حداقل کاری که مسئولان در زمینه اشتغل قشر دکتری غیرپزشکی می توانند انجام دهند این است که کارگروهی متشکل از وزرای تمام وزارتخانه ها و معاونان ریاست جمهور و تیمی از پویش اشتغال دکتری تشکیل گردد تا منابع موجود برای بهره گیری در زمینه اشتغال مورد آنالیز قرار گیرد.

وی اضافه نمود: تعلل مسئولان برای تشکیل چنین کارگروهی قابل درک نیست چرا که سرنوشت قشر دکتری سرنوشت چند هزار نفر نبوده بلکه سرنوشت چند هزار خانواده است که فرزندان خود را طی گذراندن مقاطع تحصیلی حمایت نموده و اکنون چشم به راه به ثمر نشستن زحمات یک عمر خود هستند.

عموزاده گفت: عدم توجه مسئولان به درخواست های پویش این سوال را به ذهن می آورد که آیا مسئولان از حل مشکل اشتغال دانش آموختگان دکتری غیرپزشکی مأیوس هستند؟ و یا اینکه وجود معضل بیکاری را انکار می نمایند؟

مسئول پویش اشتغال فارغ التحصیلان دکتری غیرپزشکی با بیان اینکه آمارها و گزارش های مندرج در رسانه ها گواه رخ دادن فاجعه بیکاری دانش آموختگان دکتری غیرپزشکی است و به راحتی نمی توان از این مسأله غیرقابل انکار گذشت، گفت: با توجه به اینکه طی چند ماه آینده برنامه بودجه توسط دولت و مجلس، تنظیم و تصویب خواهد شد بنابراین پویش دکتری قصد دارد در پاییز 97 طی تجمعی مسالمت آمیز صدای قشر پژوهشگر دکتری را به گوش مسئولان برساند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 4 بهمن 1397 شناسه مطلب: 995

به "راه چاره پویش اشتغال فارغ التحصیلان دکتری غیرپزشکی برای برطرف مشکل اشتغال" امتیاز دهید

1 کاربر به "راه چاره پویش اشتغال فارغ التحصیلان دکتری غیرپزشکی برای برطرف مشکل اشتغال" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه چاره پویش اشتغال فارغ التحصیلان دکتری غیرپزشکی برای برطرف مشکل اشتغال"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید