رسانه ها موجب وحدت ملی شوند

به گزارش خبرنگاران، علی رزمجو سه‌شنبه شب در آیین تجلیل از خبرنگاران، اظهار داشت: خبرنگار نقش اساسی در حیات اجتماعی و فرهنگ سازی در یک جامعه را به خوبی ایفا می کند.

رسانه ها موجب وحدت ملی شوند

وی افزود: رسانه های گروهی و خبرنگاران تصویری را از جهان برای اقشار مختلف مردم ما شکل می دهند و پس به ما میگویند که با توجه به شرایط موجود کشوردر عرصه های مختلف چگونه فکر و تصمیم بگیریم. وی تصریح کرد: خبرنگار با تلاش های صادقانه و خالصانه با فراهم کردن چارچوب مفهومی برای تفسیر و پردازش اطلاعات در خصوص مسائل مختلف و موضوعات متعدد، جامعه را جهت می دهد و به شکل گیری مفاهیم و رفتار های خاص اجتماعی کمک می کند.

وی عنوان کرد: با بهره گیری از اصل تفکر و تخصص با موضوعات مختلف که مورد نیاز جامعه است و بهره گیری از فضای علمی مناسب اعتماد جامعه را با قدرت تجزیه و تحلیل مسائل روز و بررسی اخبار در ابعاد مختلف، مطالب دسته بندی شده و قابل ارائه را به جامعه ارزانی می کند.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهرگفت: کار خبرنگاری مبین اندیشه ای است که به درستی در اقشار نفوذ و اثر بخشی آن در خصلت های مردم جامعه موج می زند.

وی عنوان کرد: وقتی به کارنامه خبرنگار نگاه می کنید می‌بینید با توجه به نوع تهدیدها و رفتارهای خصمانه دشمنان، خبرنگار آگاهی و هوشیاری می دهد و زنگ هشدار را با قلم خود به صدا در می آورد.

وی بیان کرد: در دوران جنگ و دیگر موقعیتهای حساس کشور اثرگذاری رسانه نمایان بود و ما شاهد آن بودیم چگونه خبرنگاران با قلم و بیان خود جامعه را برای رسیدن به یک هدف بسیج می کردند.

رزمجو خاطر نشان کرد: اگر امروز قدرت ایران به نقاط مختلف دنیا صادر شده است بخشی از آن مدیون اقدامات رسانه ها و خبرنگاران هستیم که با اطلاع رسانی خود توانستند به خوبی ایران را به جهان معرفی کنند. فرمانده سپاه امام صادق استان بوشهر خاطر نشان کرد: جریان سازی خبری مثبت موجب افزایش امید در بین دوستداران نظام اسلامی ایران و مایع یاس و نا امیدی برای دشمنان می‌شود چرا که وقتی خبرنگار با قلم و زبان خود از عزت و قدرت ایران می گوید بزرگترین قدرت های عالم نیز در برابر ایران به زانو در می آید. وی با بیان اینکه یکی از رسالت های امروز خبرنگاران ما ایجاد امید و نشاط در جامعه برای آینده است، گفت: امروز دشمنان با همه تلاش خود خواهان بر اندازی نظام مقدس اسلامی ایران هستند اما باید با بر شمردن دستاوردهای 40 ساله انقلاب اسلامی آگاهی سازی در این خصوص انجام شود.

رزمجو با اشاره به فعالیت های گسترده فضای مجازی، بیان کرد: امروز با فعالیت های گسترده افراد در فضای مجازی به خصوص هجوم بی رحمانه دشمنان به کشور ما کار خبرنگاران سخت تر و بیشتر خواهد بود چرا که باید خاکریز را مستحکم حفظ کنیم و زمینه ساز وحدت و همبستگی ملی شویم.

فرمانده سپاه امام صادق استان بوشهر، اظهار کرد: باید مانند زمان جنگ بدون در نظر گرفتن سلیقه ها و دیدگاه های مختلف با یک هدف که آن پیروزی و سربلندی ایران اسلامی و مایوس کردن دشمنان است تلاش کنیم.

در پایان این مراسم از خانواده های شهید یاسینی و بهزادی جلیل شد.

منبع: mehrnews.com
انتشار: بروزرسانی: 24 مرداد 1397 شناسه مطلب: 30

به "رسانه ها موجب وحدت ملی شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسانه ها موجب وحدت ملی شوند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید