روشی جالب و عجیب برای از بین بردن ترس

به گزارش مجله میهن، غلبه برترس می تواند با استفاده از راه حل های مختلفی امکان پذیر باشد و به این ترتیب سبب افزایش کیفیت زندگی انسان ها گردد.

روشی جالب و عجیب برای از بین بردن ترس

به گزارش خبرنگار، متخصصان علوم روانشناسی در جدیدترین پژوهش های خود دریافتند می توان با استفاده از نیروی تخیل به درمان و مقابله با ترس ها پرداخت.

به گفته کارشناسان میلیون ها انسان در سراسر دنیا به دلیل ترس های مختلف از جمله ترس از مرگ و از دست دادن پدر و مادر و عزیزان، ترس از دست دادن شغل، ترس ناشی از ابتلا به بیماری های جسمی و روانی، ترس از برخی حیوان ها، ترس به دلیل وجود برخی فوبیاها، چون ترس از تاریکی، ترس ناشی از تصادف رانندگی و مواردی از این دست با عارضه های ناشی از ترس روبرو اند.

ترس می تواند سبب ابتلای انسان به انواع بیماری های جسمی و روانی گردد، ترس سبب افت اعتماد به نفس و احساس تنهایی و در نهایت زمینه ساز ابتلای انسان به بیماری های مختلف روانی، چون اسکیزوفرنی، اختلال دوقطبی، افسردگی و حتی تمایل به خودکشی می گردد.

کارشناسان به افراد توصیه می نمایند درصورتی که افراد دچار ترس در اثر عامل های مختلف هستند با مراجعه به متخصص به آنالیز ریشه ای مشکل خود بپردازند.

در کنار گذراندن دوره های مشاوره و آنالیز ریشه ای عامل ترس و اجتناب از به وجود آوردن موقعیتی که سبب ترس گردد، مانند ترس از تاریکی و شب یا حیوان های درنده، می توان ازنیروی تخیل برای غلبه برترس استفاده کرد.

در این شیوه درمانی افراد می توانند با استفاده از نیروی تخیل خود به بازسازی صحنه روبروه با ترس پرداخته و آن را برای خود به موقعیتی شاد و خنده دار تبدیل نمایند.

با استمرار در به کار گیری نیروی تخیل و تفکر مثبت درباره علت ترس به تدریج عامل ترس در ذهن افراد کمرنگ می گردد. کارشناسان اعتقاد دارند درمان ترس به ویژه ترس های مزمن که افراد سال ها از داشتن آن ها رنج می برد تنها با دگرگون کردن ذهنیت خود فرد و نیروی تخیل امکان پذیر است.

کارشناسان اعتقاد دارند ترس می تواند باعث فعل و انفعالات مختلفی درمغز انسان گردد که تمامی این دگرگونی ها برای دانشمندان علوم روانشناسی و اعصاب وروان شناخته شده نیست و به همین دلیل نیروی تفکر مثبت و تخیل وضعیت غیر ترسناک راه حلی فوق العاده برای مهار ترس است.

این راه حل همچنین می تواند به پزشکان یاری کند به جای قرار دادن بیمار در وضعیت شبیه سازی واقعی روبروه با ترس که ازجمله روش های مشهور درمان ترس است، با استفاده از نیروی تخیل خود بیمار او را دروضعیت شبیه سازی قرارداده و عامل ترس را در او از بین ببرند.منبع:Dailymail

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 26 فروردین 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 2145

به "روشی جالب و عجیب برای از بین بردن ترس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روشی جالب و عجیب برای از بین بردن ترس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید