رونمایی از لوگوی هفدهمین جشنواره تئاتر مقاومت، محمد روح الامین نشان جشنواره را طراحی کرد

به گزارش مجله میهن، نشان هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت توسط محمد روح الامین طراحی و رونمایی شد.

رونمایی از لوگوی هفدهمین جشنواره تئاتر مقاومت، محمد روح الامین نشان جشنواره را طراحی کرد

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری مجله میهن از روابط عمومی هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت، محمد روح الامین طراح و مدیر هنری و هویت بصری جشنواره درباره طرح نشان جشنواره گفت : در طراحی این نشان سعی کردم با بهره گیری از گزاره های مرتبط با مفهوم پایداری و مقاومت و تلفیق آن با صحنۀ نمایش، ارتباط معنوی ایستادگی و پیوند آن با هنر فاخر نمایش را در معرض دید مخاطبان قرار دهم.

طراحی 5 سرو، که در نقطۀ مرکزی آن سرو رشیدتری با رنگ سرخ به عنوان نماد شهید جلوه نمایی می نماید، موضوع و تم اصلی این نشان می باشد، که در واقع تمثیلی از وجود مقدس و مبارک حضرت سیدالشهدا(ع) به عنوان نماد تاریخی و الگوی مقاومت در برابر ظلم و ستم است.

روح الامین اضافه نمود: این نشان ابتدا با تکنیک طراحی با دست (hand writing) اجرا شد و سپس توسط نرم افزارهای تخصصی مربوطه به این شکل، نهایی شد. طراحی عنوان جشنواره نیز، با استفاده از خط کوفی بنایی، که از جمله خطوط سنتی در معماری ایرانی اسلامی است استفاده شد، که متناسب با اجزای بصری نشان استفاده شد.

لازم به ذکر است این نشان توسط دکتر سید محمدیاشار نادری رئیس بنیاد فرهنگی روایت فتح، حمید نیلی دبیر هفدهمین جشنوارۀ سراسری تئاتر مقاومت، محمد روح الامین طراح و گرافیست و جمعی از مدیران بخش های این جشنواره رونمایی شد.

هفدهمین جشنوارۀ سراسری تئاترمقاومت با دبیری حمید نیلی و به همت انجمن تئاترانقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح، آذرماه امسال در تهران برگزار خواهد شد.

4143/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 19 مرداد 1399 بروزرسانی: 19 مرداد 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 20678

به "رونمایی از لوگوی هفدهمین جشنواره تئاتر مقاومت، محمد روح الامین نشان جشنواره را طراحی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از لوگوی هفدهمین جشنواره تئاتر مقاومت، محمد روح الامین نشان جشنواره را طراحی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید