زیرساخت های آموزشی در جنوب استان بوشهر توسعه می یابد

به گزارش مجله میهن، ناصر کرمی ظهر پنجشنبه در سمینار آموزشی چالش ها و فرصت های حوزه آموزش ابتدایی با بیان اینکه اعتبارات خوبی در بخش زیر ساخت ها از حوزه نفت جذب شده است، گفت: با تأمین اعتبار طرح تقویت بینه علمی از محل ارزش افزوده و حق آلایندگی دهیاری ها پیشرفت خوبی در حوزه آموزش انجام شده است.

زیرساخت های آموزشی در جنوب استان بوشهر توسعه می یابد

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به اینکه جم سابقه دیرینه ای در ادب پروری داشته است، بیان کرد: جم جزو شهرستانی است که در تأمین نیروی انسانی با چالشی کمتری روبه رو است.

وی ادامه داد: سه شهرستان دیگر حوزه جنوب استان نسبت به قبل با همکاری دیگر نهادها رشد و توسعه قابل قبولی در حوزه آموزش و پرورش داشته اند ولی احتیاج است به ارزشیابی توصیفی نگاه ویژه ای داشته باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر توضیح داد: برای داشتن آموزش و پرورش فعال احتیاج به نیروی انسانی، فضا و امکانات کافی داریم.

وی با تأکید بر اجرا درست ارزشیابی توصیفی با همت خود معلمان، اضافه نمود: باید به فعالیت های فوق برنامه مثل نمایشگاه دستاوردهای مهارت محور دانش آموزان توجه بیشتری گردد.

کرمی خاطر نشان کرد: برگزاری کلاس های توانمند سازی معلمان با حضور مؤلفین کتب درسی که از تابستان، نوید بخش آینده ای روشن در حوزه آموزش است.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان جم نیز با اشاره به ایجاد روینمودهای جدید در آموزش ابتدایی که باعث افزایش تکالیف مهارت محور شده است گفت: حضور خانم حکیم زاده در حوزه آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اجرای طرح پیروز حذف مشق شب و جایگزینی تکالیف مهارت محور باعت تغییر و تحول اساسی در حوزه آموزش ابتدایی شده است.

خلیل نیکخواه اضافه نمود: امروز شاهد این تغییر و تحولات در نمایشگاه دستاوردهای مهارت محور دانش آموزان ابتدایی شهرستان جم بودیم.

وی توضیح داد: آموزش و پرورش جم با 15 هزار دانش آموز، 850 پرسنل و 120 واحد آموزشی در حال فعالیت است، اما در فرآیند توسعه نیروهای انسانی و اجتماعی با چالش هایی رو به رو است.

نیکخواه گفت: مهمترین اولویت در آموزش وپرروش بحث نیروی انسانی است که مهمترین رکن اساسی هر سازمانی محسوب می گردد، با توجه به سیر بازنشسته ها و جایگزینی نیروهای توانمند باید اختیار لازم برای اجرای کامل برنامه ها به آنها داده گردد.

وی با بیان اینکه با کوشش نماینده مجلس در شهرستان های جنوبی استان فضاهای آموزشی جدیده در حال انجام است، یاد آور شد: یکی از چالش های مهم آموزش و پرورش شهرستان جم بحث کمبود فضای آموزشی است که احتیاجمند توجه ویژه دارد.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: در شرایط کنونی می طلبد انتظارات جامعه از معلمان و آموزش و پرورش بازتعریف گردد.

وی با بیان اینکه برای اجرای طرح توصیفی برای مدارس ابتدایی احتیاج به اعتبار داریم گفت: طرح خوب ارزشیابی توصیفی که چندسالی است اجرا شده است، دانش آموزان را برای ورود به مقطع متوسطه و دو گانگی ارزشیابی دچار سردرگمی های نموده است که احتیاج است دوباره مورد ارزیابی قرار بگیرید.

نیکخواه اقدام به حذف کنکور در 85 درصد رشته های تحصیلی بسیار خوب بیان کرد و گفت: باید اهداف آموزش و پرورش جایگزین تست زنی در مدارس گردد.

وی عدم توسعه متوازن رشته های تحصیلی را از دیگر چالش های آموزش و پرورش بیان کرد و تاکید نمود: نیروی انسانی و امکانات از کمبودهای این بخش است که سبب شده همه رشته متوازن رشد نکنند.

خلیل نیکخواه اضافه کرد: آسیب های اجتماعی در مقطع ابتدایی و عدم تخصیص مشاور در این مدارس نیز از چالش های دیگر آموزش و پرورش ابتدایی است.

دو نفر از معلمان و مدیران مقطع ابتدایی نیز در این نشست چالش های آموزش و پرورش این مقطع را بیان کردند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 خرداد 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 3393

به "زیرساخت های آموزشی در جنوب استان بوشهر توسعه می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیرساخت های آموزشی در جنوب استان بوشهر توسعه می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید