ساعات کشیک موظفی دستیاران کاهش یافت، اقدام جهت پوششبیمه حرفه ای دستیاران

به گزارش مجله میهن، رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اقدامات حمایتی این دانشگاه از دستیاران رشته های علوم پزشکی، از کاهش ساعات کشیک دستیاران، تخصیص بودجه برای ساماندهی پاویون ها و اقدام در جهت پوشش بیمه حرفه ای دستیاران خبر داد.

ساعات کشیک موظفی دستیاران کاهش یافت، اقدام جهت پوششبیمه حرفه ای دستیاران

دکتر علیرضا زالی در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به اقدامات صورت گرفته جهت تسهیل شرایط دستیاران رشته های علوم پزشکی، اظهار کرد: در آخرین نشست شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت بحث استانداردسازی وظایف حرفه ای دستیاران و تقلیل ساعات کاری آنان مطرح بود که طی این نشست بنده بر حمایت از بسته پیشنهادی تقلیل کشیک دستیاران تاکید داشته و در رابطه با سندرم فرسودگی شغلی دستیاران مطالبی را مطرح کردم.

وی با بیان اینکه بخشنامه کاهش کشیک ماهانه دستیاران از 15 به 12 روز در وزارت بهداشت تصویب و به دانشگاه ها ابلاغ شد، گفت: همچنین طی نشستی با مدیران گروه دانشگاه، اجرای بسته حمایتی دستیاران در دستور کار قرار گرفته که یکی از ابعاد آن کاهش تعداد کشیک های موظفی است.

وی با اشاره به برگزاری جلسات اولیه هیات رییسه دانشگاه طی 2 ماه گذشته، اظهار کرد: در این جلسات معاونت های آموزشی و توسعه موظف به ارایه بسته جامع رفاهی، معیشتی، حرفه ای دستیاران شدند.

دکتر زالی با بیان اینکه این بسته جامع تحت عنوان پروژه Wellbeing دستیاران در حال طی مراحل نهایی اجراست، گفت: در اولین اقدام جهت ساماندهی و بازسازی پاویون دستیاران حدود 900 میلیون تومان به مراکز درمانی اختصاص یافت و قرار است در فازهای بعدی این اقدامات حمایتی استمرار یابد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در سرانجام با اشاره به برخی دیگر از اقدامات حمایتی دانشگاه، گفت: در این راستا همچنین با دو بانک مهم کشور در رابطه با پوشش حمایتی از دستیاران و با یک شرکت بیمه ای جهت پوشش بیمه حرفه ای دستیاران مذاکراتی صورت گرفته است.

اجرای مصوبه کاهش کشیک موظفی دستیاران از بهمن ماه

همچنین دکتر شاهین شادنیا قائم مقام معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز با اشاره به ابلاغ بخشنامه کاهش میزان کشیک ماهانه دستیاران از 15 به 12 روز در شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزرت بهداشت، به خبرنگاران گفت: این مصوبه به دانشگاه های علوم پزشکی ابلاغ شده و ما نیز به بدنه دانشگاه ابلاغ کرده ایم که در ماه های آینده باید پیاده سازی شود.

وی با تاکید بر نظارت از طرف دانشگاه و دانشکده بروی اجرای دقیق این مصوبه، اظهار کرد: دکتر زالی ریاست دانشگاه خودشان در بیمارستان حضور داشته و با دستیاران در ارتباط نزدیک هستند، همچنین در بدو قبول مسئولیت ریاست دانشگاه مساله تقویت و اصلاح شرایط دستیاران را در دستور کار قرار دادند.

قائم مقام معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به تخصیص اعتباری قابل توجه جهت بهبود فضاهای پاویون پزشکان کشیک و شرایط رفاهی آنها گفت: امیدواریم با این مداخلات و اقدامات صورت گرفته بتوانیم به تدریج شرایط و فشارکاری دستیاران و نیروهای جوان شاغل در بیمارستان ها را تلطیف و تسهیل کنیم.

دکتر شادنیا در سرانجام با بیان اینکه مصوبه کاهش ساعات کشیک دستیاران از سوی معاونت آموزشی به گروه ها ابلاغ شده است، گفت: این مصوبه ان شاءالله از بهمن ماه در دانشگاه اجرایی می شود و نظارت بر آن نیز از سوی ستاد دانشگاه و دانشکده پزشکی انجام می شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 اسفند 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 15237

به "ساعات کشیک موظفی دستیاران کاهش یافت، اقدام جهت پوششبیمه حرفه ای دستیاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساعات کشیک موظفی دستیاران کاهش یافت، اقدام جهت پوششبیمه حرفه ای دستیاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید