سعادتمند از موضع گیری غفوری علیه خلیل زاده راضی است؟

به گزارش مجله میهن، در ماجرای اخیر بین وریا غفوری، کاپیتان تیم فوتبال استقلال و اسماعیل خلیل زاده، رئیس هیئت مدیره باشگاه، چند نکته قابل تأمل وجود دارد.

سعادتمند از موضع گیری غفوری علیه خلیل زاده راضی است؟

به گزارش خبرنگار ورزشی مجله میهن، وریا غفوری کاپیتان تیم فوتبال استقلال در هفته ای که گذشت، در اظهاراتی به انتقاد از اسماعیل خلیل زاده رئیس هیئت مدیره باشگاه استقلال پرداخت و مدعی شد که خلیل زاده در دادن مطالباتش به او دروغ گفته است. کاپیتان آبی پوشان همچنین حضور چنین افرادی در باشگاه استقلال را بی فایده دانسته و به نوعی از احمد سعادتمند مدیرعامل فعلی باشگاه حمایت نموده است.

در ماجرای اخیر، اشاره به چند نکته جای تامل دارد. در وهله اول باید گفت چرا در باشگاه استقلال بازیکنی که تحت قرارداد باشگاه است، به راحتی می تواند علیه مدیران موضع بگیرد و کسی نیز او را مواخذه نکند. نوک پیکان اشاره تنها به غفوری نیست و چه بسا او به عنوان کاپیتان تیم حق داشته باشد که صحبت کند، اما طی سال های اخیر بارها دیده ایم که در استقلال بازیکنان به راحتی علیه مدیریت موضع می گیرند، بدون اینکه برخوردی با آنها صورت بگیرد. همین چند وقت پیش بود که فرشید اسماعیلی هافبک جوان استقلال به انتقاد از سعادتمند پرداخت و اظهارات تندی را علیه او بیان کرد، اما هیچ اتفاقی نیفتاد. این بازیکن بیشتر نیز با ستار همدانی سرپرست پیشین استقلال درگیر شده بود.

دومین نکته در اظهارات غفوری، به حمایت زیر پوستی او از سعادتمند مدیرعامل استقلال، بازمی گردد. غفوری که در سال های اخیر با مدیران باشگاه چالش های زیادی داشته، این بار نوک حملات خود را به سمت خلیل زاده رئیس هیئت مدیره برده است، اما نکته عجیب ماجرا حمایت او از سعادتمند بازمی گردد. کاپیتان استقلال در بخشی از اظهاراتش گفته: متأسفانه مدیران و هیئت مدیره ای تا الان در باشگاه بوده اند که به غیر از دروغ چیزی از آنها نشنیده ایم. خلیل زاده با ما صحبت نموده اما به تعهداتش عمل ننموده است. او در چشمم به من دروغ گفت. خیلی امیدوار هستم که سعادتمند بتواند کارش را به نحو احسن انجام بدهد و من به عنوان کاپیتان تیم وظیفه ام را درون زمین به نحو احسن انجام بدهم. امیدوارم سعادتمند پیروز گردد و بتواند جفایی که در این چند سال در حق طرفداران شده است را، جبران کند.

اینجا سوالی که مطرح می گردد این است که چه اتفاقی افتاده که غفوری که همواره منتقد مدیران استقلال بوده، به یک باره از مدیرعاملی حمایت کند که عمر مدیریتی اش به سه ماه نمی رسد. اگر به آنالیز عملکرد سعادتمند در این مدت بپردازیم، به نکات مثبتی مانند پرداخت 10 درصد مطالبات بازیکنان، پیدا کردن زمین اختصاصی برای استقلال و بازگشت میلیچ و دیاباته می رسیم، اما یک مدیرعامل وظیفه دارد که چنین کاری انجام دهد و موضوع جدیدی نیست. از طرفی، بازی های لیگ تعطیل شده است و چه بسا اگر لیگ برگزار می شد، این نکات مثبت در بازه زمانی دیده نمی شد.

نکته بعدی این است که غفوری به عنوان بازیکن، خودش را وارد کارهای مدیریتی نموده و به قرارداد باشگاه با کارگزار قبلی و جدید اشاره نموده و از نحوه قرارداد استقلال با کارگزار قبلی انتقاد نموده است. چطور بازیکن می تواند در رابطه با بخش مدیریتی نظر بدهد و با قاطعیت بگوید که قرارداد قبلی ایراد داشته است؟ اطلاعاتی که به کاپیتان استقلال داده شده، از چه جایی بوده است؟ برای رسیدن به پاسخ این سوال ها به اتفاقات هفته پیش رو می پردازیم.

سعادتمند به وضوح از قرارداد با کارگزار قبلی استقلال یعنی آریا برتر انتقاد کرد و مدعی شد که اجازه نمی دهند که استقلال نفس بکشد. اظهارات مدیرعامل استقلال نشان می دهد که بین او و اعضای هیئت مدیره اختلافاتی وجود دارد، چرا که این اعضا حاضر به امضای قرارداد کارگزار جدید نشده اند و اعلام نموده اند که باید تکلیف قرارداد کارگزار قبلی معین گردد. پس از اظهارات سعادتمند، غفوری به انتقاد از خلیل زاده رئیس هیئت مدیره پرداخت و گفت که کارگزار قبلی منتسب به او بوده و هیچ سودی برای استقلال نداشته است.

کاری به صحت و سقم این ادعا نداریم، اما چطور ممکن است بازیکنی که تنها فکر و ذکرش مستطیل سبز باشد، به دعوای مدیریتی وارد شده و به حمایت از مدیرعامل می پردازد و علیه رئیس هیئت مدیره باشگاه موضع می گیرد؟ چه اتفاقی در این مدت اتفاق افتاده که کاپیتان استقلال به سمت مدیرعامل کشیده شده و به اصطلاح در جبهه او قرار گرفته است؟ آیا سعادتمند می داند عواقب این کار چیزی جز ضرر برای استقلال نخواهد داشت؟

باز هم تأکید می کنیم که این گزارش صرفا انتقاد از کاپیتان استقلال نیست، اما بحث این است که در باشگاه استقلال چه اتفاقاتی می افتد که حتی اختلافات را به داخل تیم برده و سعی می نمایند بازیکنان را نیز به نوعی به سمت خودشان بکشانند. بازیکن وظیفه دارد تمرکزش داخل زمین باشد، نه اینکه درگیر اختلافات مدیریتی گردد. اگر چه غفوری حق دارد پیگیر مطالباتش باشد، مطالباتی که باید آنالیز گردد صحت دارد یا نه، اما مدیریت باشگاه استقلال باید مرزی بین بازیکن و باشگاه در نظر بگیرد. سعادتمند مدیرعامل استقلال در موضع گیری غفوری علیه خلیل زاده رئیس هیئت مدیره باشگاه، واکنشی نشان نداد تا شائبه های برای اینکه گفته گردد مدیرعامل استقلال از این اتفاق رضایت دارد، بیشتر به واقعیت تبدیل گردد.

در هیچ باشگاهی در جهان سراغ نداریم که بازیکنی علیه ارکان باشگاه موضع بگیرد، اما واکنشی از سوی باشگاه دیده نگردد. مسئله آخر اینکه، خلیل زاده به عنوان رئیس هیئت مدیره باشگاه استقلال بارها گفته که میخواهد تراز اقتصادی دوران سرپرستی اش را منتشر کند، اما معین نیست که چرا این اتفاق نمی افتد تا به آنالیز عملکرد او پرداخت. شاید آنالیز تراز اقتصادی او به خوبی نشان دهد که آیا ادعای خلیل زاده برای شفافیت قرارداد با کارگزار قبلی درست بوده است یا نه.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 مرداد 1399 بروزرسانی: 15 مرداد 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 20545

به "سعادتمند از موضع گیری غفوری علیه خلیل زاده راضی است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سعادتمند از موضع گیری غفوری علیه خلیل زاده راضی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید