سلحشوری: نوجوان هم بین جان باختگان هست ، مردم سرخورده اند

یک نماینده مجلس شورای اسلامی معتقد است سال هاست تصمیم گیران با مردم حرف نزدند که این خود می تواند منجر به اتفاقاتی شود که شاید نتوان آسیب هایش را جبران کرد.

سلحشوری: نوجوان هم بین جان باختگان هست ، مردم سرخورده اند

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایلنا، پروانه سلحشوری درباره تشکیل کمیته حقیقت یاب از سوی کنندگان مجلس، گفت: از همان روزهای ابتدایی که اعتراضات و اتفاقات رخ داد، کنندگان به این فکر افتادند تا یک راهکاری پیدا کنند و به حقایق موجود پی ببرند.

کننده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: اخبار جسته و گریخته از جاهای متفاوت به دست ما می رسد که تفاوت آماری فاحشی دارد.

وی ادامه داد: مشاهده می کنیم بین جان باختگان نوجوانان هستند که بسیار تاسف آور است. با توجه به همین شرایط و اتفاقات بود که ما خواستار تشکیل یک کمیته حقیقت یاب شدیم.

سلحشوری ادامه داد: از آقای پارسایی پیگیر شدم که گفتند که در کمیسیون اصل نود باتوجه به آئین نامه یک کمیسیون ویژه تشکیل خواهد که می تواند به طور قانونی این موضوعات را پیگیری کند که باید گفت این کمیسیون تخصصی تر از کمیته است.

این عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی اضافه نمود: معتقدم کنندگان این طرح را امضا خواهند کرد، زیرا حساسیت در اغلب شهرها وجود دارد و آنها هم دلشان می خواهد به مردمشان بگویند که چه اتفاقی رخ داده است.

وی تاکید کرد: کمیسیون ویژه باید با قید سه فوریت به مجلس بیاید و سریع شروع به کار کند. باید در اسرع وقت اعضایش مشخص شود تا ما بتوانیم در چندماه باقی مانده در مجلس دهم نتایجی را به دست بیاوریم و گزارش دهیم.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: کشور در شرایط خوبی به سر نمی برد ما باید برای مردم احترام قائل شویم به همین خاطر مجلس باید هوشیارانه عمل کند.

وی درباره این که آمارهای افراد بازداشت شده و یا جان باخته بسیار با یکدیگر اختلاف دارد، گفت: قصوری که در این زمینه رخ می دهد عدم اطلاع رسانی دقیق است، من به شخصه تلویزیون نگاه نمی کنم اما گفته می شود اخبار به شدت یک سویه است که همین امر مردم را به سمت منابع دیگری سوق می دهد، آن هم منابعی که مشخص نیست صحت اخباری که بیان می کنند در چه حدی است.

سلحشوری ادامه داد: مردم عصبانی و سرخورده هستند، در این چند روز تحقیر شده اند. فشار اقتصادی از یک سو سرخوردگی از سوی باعث شده است امروز فکر کنند انسان بودن شان کتمان شده است.

وی تاکید کرد: نادیده دریافت مردم بسیار خطرناک است، تصمیم گیران باید بدانند این کار چه عواقبی دارد، شاید تا یک مدتی مردم خاموش شوند اما دل ها پر از کینه است که باید فکری کرد.

این کننده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید با مردم حرف بزنیم، گفت: سال هاست تصمیم گیران با مردم در ارتباط نیستند وظیفه حکم می کند به مردم احترام بگذاریم، زخمی که خنده های آقای روحانی به دل مردم زد یک زخم کاری است.

وی درباره اینکه بعضی از کنندگان اعلام می کنند قصد حضور در مجلس یازدهم را ندارند زیرا اختیاری از خود ندارند، گفت: کنندگان در مجلس هفتم، هشتم و نهم هم اختیاری از خود نداشتند اما هیچ کسی نمی فهمید زیرا با هم همنوا بودند و همنوایی داشتند و از دستوری که داده می شد اطاعت می کردند.

این عضو فراکسیون امید ادامه داد: در این مجلس اختلافات دیده می شود چون همنوایی نیست و نگرش یکسانی وجود ندارد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 29 دی 1398 بروزرسانی: 29 دی 1398 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 14057

به "سلحشوری: نوجوان هم بین جان باختگان هست ، مردم سرخورده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سلحشوری: نوجوان هم بین جان باختگان هست ، مردم سرخورده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید