شرکت های خلاق برای پرداخت تسهیلات بانکی تا 60میلیون تومان یارانه می گیرند

شرکت های خلاق با اجرای طرح معاونت علمی و فناری ریاست جمهوری، برای پرداخت تسهیلات بانکی تا 60میلیون تومان یارانه می گیرند.

شرکت های خلاق برای پرداخت تسهیلات بانکی تا 60میلیون تومان یارانه می گیرند

به گزارش خبرنگاران، با توجه گلایه های بعضی از فعالان عرصه دانش و فناوری از سود بالای تسهیلات بانکی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای اولین بار در کشور طرحی را به اجرا گذاشته است که بر اساس آن به سود تسهیلات پرداختی به این شرکت ها، یارانه تعلق می گیرد.

در واقع به منظور دستیابی به اهداف صادراتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در توسعه صادرات محصولات و خدمات دانش بنیان و خلاق به شرکت های دانش بنیان و خلاق، یارانه سود تسهیلات اعطا می گردد. این یارانه به وسیله صندوق های پژوهش و فناوری منتخب پرداخت شده و به تسهیلات دریافتی با موضوع صادرات و انتقال فناوری تعلق می گیرد.

یارانه سود تسهیلات، مبلغی است (تا سقف 60 میلیون تومان) که در صورت دریافت تسهیلات صادراتی یا انتقال فناوری از بانک ها، صندوق ها و نهادهای مالی و رعایت شرایط مندرج در مصوبه یارانه تسهیلات، شرکت مشمول استفاده از آن یارانه خواهد شد.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از معدود نهادهایی است که برای سود تسهیلات بانکی اعطاء شده به محصولات نوآور، یارانه تخصیص می دهد. بسیاری از فراوری کنندگان معمولاً از میزان بالای سود تسهیلات بانکی و جرائم دیرکرد گله مند هستند. بعضی نوسانات در جریان فروش و بازگشت ارز حاصل از صادرات و یا هر مشکل دیگری ممکن است جریان نقدینگی یک بنگاه مالی را با چالش روبرو کند. این مسئله باعث می گردد که پرداخت اقساط تسهیلات دریافتی با تاخیر روبرو گردد.

بر اساس طرح معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت های برتر صادراتی که سالانه بیش از 1 میلیون دلار صادرات داشته باشند، از یارانه بیشتری برخوردار خواهند بود.

همچنین برابر قانون، یارانه به تسهیلاتی تعلق می گیرد که سود آنها معادل و یا حداکثر 0.5 درصد بیشتر از مصوبه شورای پول و اعتبار باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 بهمن 1398 بروزرسانی: 9 بهمن 1398 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 14481

به "شرکت های خلاق برای پرداخت تسهیلات بانکی تا 60میلیون تومان یارانه می گیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت های خلاق برای پرداخت تسهیلات بانکی تا 60میلیون تومان یارانه می گیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید