شفر: حرف آخر را من می زنم، نه پسرم

به گزارش مجله میهن، وینفرد شفر، سرمربی استقلال تاکید دارد که تصمیم گیرنده اول وآخر دراستقلال خودش است. او حتی تاثیرگذاری صددرصدی پسرش را هم تکذیب نموده است.

شفر: حرف آخر را من می زنم، نه پسرم

تصمیم گیرنده استقلال منم

حضورساشا شفر، پسرسرمربی باشگاه استقلال از همان روزهای آغازین حاشیه ساز بود وپیرامون نحوه همکاری این شخص با استقلال حرف و حدیث های بسیاری به وجود آمد. شفر اما اعتقاد دارد که همه این حرف وحدیث ها واخباری که درباره بی اثربودن حضورپسرش دراستقلال دست به دست می گردد، شایعه است. او با تمسخربه این سوال وابهام پاسخ می دهد: خیلی ها این مسائل را گفته ام. ایران بهترین فرش ها، بهترین غذاها و ... را دارد و البته بهترین شایعات را. این را بدانید استقلال دشمنان زیادی در اطراف باشگاه دارد. من سرمربی هستم و بیژن طاهری و میگوئل و نامداری و ساشا را دارم. بازیکنانی مثل منتظری، حیدری و رحمتی را دارم که با آنها در مورد تیم حرف می زنم.وقتی کولی عقیده خوبی داشته باشد از نظر او خوشحال می شوم. در مورد ساشا هم همینطور. من چیزی را که بهترین باشد برای تیم می خواهم. در آخر هم حرف نهایی را من می زنم.

سرمربی استقلال درباره رقم قراردادش هم این واکنش را نشان داد. از استقلال خبرمی رسد که آقای سرمربی یک میلیون دلار دستمزد گرفته است:من شایعات را دوست دارم!(با خنده). در آلمان در مورد پول قرارداد حرف نمی زنیم. قرارداد من هم برای باشگاه خوب است و هم برای خودم. ببینید چند بازیکن در جام جهانی داشتیم، روزبه چشمی و ابراهیمی زمانی که من آمده بودم در تیم ملی بودند ولی بعد از حضور من 5 ملی پوش داشتیم. این حاصل زحمت و کوشش من است. حتما می دانید که اگر باشگاهی در تیم ملی بازیکنان بیشتری داشته باشد فیفا به آن باشگاه بیشتر پول می دهد.

شفر در خصوص اینکه بازیکنان استقلال اعتقاد دارند شرایط برای بقیه تیم ها مهیا است ولی برای این تیم نه نیزاین واکنش را نشان داد: من شرایط بقیه باشگاه ها را نمی دانم. من حدود یک هفته با برانکو در چین بودم و در خصوص مسائل زیاد حرف زدیم. مثلا تراکتورسازی یک مالک شخصی دارد که می تواند پول بیشتری برای خرید یک بازیکن بدهد. ما در کل مشکل خاصی نداریم و من و مدیرعامل باید برای هم کار کنیم. خیلی ها در مورد استقلال در رسانه ها حرف می زنند در حالی که کارشان این نیست. مثلا منشا حدود 10 بازی روی نیمکت نشست ولی نشنیدم کسی بگوید او بازیکن بدی است.چرا کسی این حرف را نزد؟ او بازی کرد و گل زد و السد را بردند و به فینال رفتند ولی گرو یک بازی برای استقلال بازی کرد و گفتند او بازیکن خوبی نیست. اینها مرتب اتفاق می افتد، سال قبل هم به مدیرعامل باشگاه گفتم در مورد تیم فقط باید مدیرعامل و سرمربی تیم حرف بزنند.

سرمربی تیم استقلال در خصوص اینکه احساس می گردد یکسری مسائل به سود این تیم رخ نمی دهد نیزاین جملات را به زبان آورد: ما 2 بازیکن مصدوم داشتیم، شجاعیان در لیگ قهرمانان از ناحیه رباط مصدوم شد و کریمی هم در تمرین آسیب دید. هر 2 بازیکن برگشتند و خیلی از این بابت خوشحالم. این را هم بگویم شجاعیان خیلی به جام جهانی نزدیک بود و حتی کی روش با من در این باره حرف زد ولی او مصدوم شد.

سرمربی استقلال درباره ایجاد نظم درزمان مربیگری اش دراستقلال نیز توضیحاتی داده است: من وقتی هفته اول به تمرینات آمدم نظم را دیدم. شاید یک بازیکن اوایل کمی دیر به تمرینات می آمد و می خواست به بقیه نشان بدهد که او بزرگتر است.اما در ادامه اگر بازیکنی دیر می آمد باید آواز می خواند و یا برای بقیه ناهار می خرید! بعد از آن دیگر آن اتفاقات رخ نداد و همه متوجه شدند ما نظم خوبی داریم. شاید حتی یک بازیکن از این کار خوشحال نشد ولی من او را بیرون گذاشتم. من او را به تیم زیر 21 سال فرستادم و بقیه هم متوجه شدند اگر از این کار خوشحال نیستند می توانند بروند!

شفر در خصوص اینکه سیستم مدیریتی در ایران او را اذیت نکرده است نیز این پاسخ را می دهد:طبیعی است وقتی شما از آلمان آمده باشید کمی سخت است. در آلمان همه چیز خوب پیش می رود. البته من می دانستم که آمده ام که باید یاری کنم. صحبت های زیادی با مدیریت کنونی و قبلی باشگاه داشتم. به آنها گفتم چه زمانی باید با اتوبوس و یا هواپیما به سفر برویم و یا کی تمرین کنیم. من موفقیت را می خواهم و تنها نیستم،اگر من در باشگاه موفق باشم قطعا همه موفق هستند.من با فتحی ارتباط بسیار خوبی دارم. امروز هم جلسه بسیار خوبی با هم داشتیم و من هم 50 سال تجربه در فوتبال دارم و همه اینها را به استقلال آورده ام.

10-270

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 21 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 2554

به "شفر: حرف آخر را من می زنم، نه پسرم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شفر: حرف آخر را من می زنم، نه پسرم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید