شنا، جان یک نفر را در کرمان گرفت

به گزارش مجله میهن، رییس اورژانس پیش بیمارستانی کرمان گفت: امروز بر اثر بی احتیاطی و شنا در حوضچه آب یک نفر در کرمان غرق شد.

شنا، جان یک نفر را در کرمان گرفت

به گزارش خبرنگار از ، سید محمد صابری، رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: عصر امروز یک مرد 35 ساله به علت شنا کردن در یک حوضچه آب در محور کرمان- جوپار جان خود را از دست داد.

او اضافه نمود: در سامانه اورژانس پیش بیمارستانی (115) بیشترین مکان های منجر به غرق شدگی در سطح استان کرمان، مربوط به استخر های کشاورزی، سد ها به ویژه سد های خاکی، جهت رودخانه، تجمع آب در محل آبشار ها و سایر مکان های نامناسب برای شنا است.

صابری بیان نمود: بیشترین افراد جان باخته ثبت شده در سامانه اورژانس پیش بیمارستانی 115 از ابتدای سال جاری در سطح استان کرمان مرد و در رده سنی 5 تا 35 سال قرار دارند.

او به مردم توصیه کرد: بچه ها خود را هرگز تنها نگذارند، از شنا کردن در مکان هایی که مجهز به امکانات امدادی برای شنا کردن و تحت نظارت نجات غریق نیستند، خودداری نمایند، در صورت نداشتن آشنایی با فنون نجات غریق و مواجهه با صحنه غرق شدگی فرد دیگری، ضروری است ضمن حفظ خونسردی و تماس فوری با شماره تلفن 115 و یا 125، کوشش نمایند تا با ابزاری همانند چوب، الوار، طناب یا حلقه نجات، فرد غرق شده را از آب بیرون کشیده و به نزدیکترین فضای ایمن برای اقدامات نجات انتقال دهند.

ی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 31 مرداد 1399 بروزرسانی: 31 مرداد 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 21053

به "شنا، جان یک نفر را در کرمان گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شنا، جان یک نفر را در کرمان گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید