شکایت دولت غرب لیبی از مقامات شرق به شورای امنیت

به گزارش مجله میهن، دولت وفاق ملی لیبی به ریاست فائز السراج از ژنرال خلیفه حفتر فرمانده نیروهای شرق لیبی و کشورهای حامی آن در حمله به طرابلس پایتخت این کشور، به شورای امنیت شکایت کرد.

شکایت دولت غرب لیبی از مقامات شرق به شورای امنیت

به گزارش گروه بین الملل مجله میهن، وزارت خارجه دولت وفاق ملی لیبی شکوائیه ای به شورای امنیت درباره حمله هوایی نیروهای حفتر به دو فرودگاه معیتیقه و مصراته ارائه کرد.

وزارت خارجه دولت وفاق ملی لیبی در صفحه فیس بوک خود گفت که در این نامه به حمله نیروهای حفتر با حمایت برخی کشورهای بیگانه به دو فرودگاه بین المللی معیتیقه و مصراته اعتراض کرده است.

طبق گزارش وبگاه عربی 21، در این نامه آمده است که شورای امنیت در برابر جنایت های شبه نظامیان حفتر سکوت کرده است و آخرین مورد این جنایت نیز بمباران فرودگاه بین المللی مصراته بود که در اثر آن یکی از کارکنان فرودگاه زخمی شده و به تعدادی از هواپیماهای مسافربری خسارت هایی وارد آمد.

وزارت خارجه لیبی همچنین شورای امنیت را به مسئولیت پذیری در قبال ملت این کشور، مقابله با متجاوزان و مؤاخذه کشورهای حامی نیروهای حفتر در حمله به طرابلس پایتخت لیبی، فراخواند.

نیروهای دولت وفاق ملی روز شنبه(دیروز) نیز از اقدام نیروهای حفتر در بمباران فرودگاه بین المللی مصراته واقع در 200 کیلومتری شرق طرابلس خبر داد. (جزئیات بیشتر)

فرودگاه بین المللی مصراته تنها فرودگاه فعال در غرب لیبی است حال آنکه فرودگاه بین المللی معیتیقه در طرابلس پایتخت لیبی پس از آنکه مورد اصابت موشک قرار گرفت، برای دومین ماه متوالی تعطیل است.

نیروهای حفتر به بهانه استفاده نیروهای دولت وفاق ملی از فرودگاه مصراته برای اهداف نظامی، تا کنون چندین بار این فرودگاه را بمباران کرده و مدعی هستند که پهپادهای ترکیه ای از این فرودگاه برای حمله به مواضع نیروهای حفتر به پرواز درمی آیند.

پیشتر غسان سلامه فرستاده سازمان ملل در امور لیبی حملات مکرر نیروهای حفتر به فرودگاه معیتیقه و مصراته را محکوم کرده و گفته بود که هدف قرار دادن این فرودگاه ها جنایت جنگی است.

درگیری بین نیروهای دولت وفاق ملی و نیروهای حفتر در شش ماه گذشته باعث کشته شدن حدود 1093 نفر و زخمی شدن 5762 نفر شده است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 11636

به "شکایت دولت غرب لیبی از مقامات شرق به شورای امنیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکایت دولت غرب لیبی از مقامات شرق به شورای امنیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید