طاهری: چرا به جای کماندار برای همراه تیم های اعزامی هزینه می گردد؟

به گزارش مجله میهن، دارنده مدال برنز قهرمانی دنیا ترکیه معتقد است: اگر مسابقات قهرمانی دنیا که هر 2 سال یکبار برگزار می گردد، به صورت آزاد و هزینه ها برای کمانداران شخصی است، چرا همراهان تیم و کادر فنی برای اعزام به آمریکا نباید پول پرداخت نمایند.

طاهری: چرا به جای کماندار برای همراه تیم های اعزامی هزینه می گردد؟

امید طاهری در گفت وگو با مجله میهن، با انتقاد نسبت به انتخاب کمانداران اعزامی به مسابقات تیروکمان قهرمان دنیا به یانکتون آمریکا افزود: مجید کیانزاد نفر اول اردوی تیم ملی را به خاطر 15 میلیون تومان از لیست مسابقات دنیای آمریکا حذف می نمایند و به او می گویند اگر پول پرداخت کنی به آمریکا اعزامی می شوی و اگر ندهی تیرانداز هست که پول بدهد!! از سوی دیگر مطرح می نمایند چون مسابقات آزاد است هر کمانداری که بتواند هزینه سفر را پرداخت کند، امکان اعزام وجود دارد.

البته این پرسش مطرح است که آیا واقعا از همه پول گرفتند و به چه دلیلی برای اعزام به چنین تورنمنت هایی باید از کمانداران پول دریافت نمایند یا فقط خواستن مجید کیانزاد را با این بهونه خط بزنند تا چند نفر خاص را از سوی فدراسیون به آمریکا اعزام نمایند. به هر صورت در هر دو حالت فسادی در عمل است.

دارنده طلای تیمی کاپ آسیا گفت: اگر قهرمانی دنیا که هر 2 سال یکبار برگزار می گردد، جزو مسابقات آزاد است و یا کاپ آسیا سال گذشته تایلند که گفتند به صورت آزاد برگزار می گردد و برای کماندار جهت شرکت در چنین تورنمنت هایی هزینه دارد، چرا برای مربیان و همراهان تیم هزینه ها شخصی نیست. از سوی دیگر چرا مدال های چنین تورنمنت هایی که به قول خودشان آزاد است و کمانداران با هزینه شخصی خود در آن شرکت می نمایند جزء رزومه عملکرد فدراسیون در نظر گرفته می گردد. یعنی هیچ نظارتی بر روی این عملنمودها وجود ندارد. چه کسی باید جلوی این عوام فریبی را بگیرد.

طاهری با بیان این که در هیچ زمینه ای در این چند سال پیشرفتی در تیروکمان نداشتیم و تنها افتخارات فدراسیون پایه سازی تیروکمان بوده، اظهار کرد: این نیز دروغی بیش نیست. چون تمام کمانداران نوجوان و جوان که مدال آور بودن پرورش یافته باشگاه های خود هستند. مثلا امید صفایی پور از اصفهان که سهمیه المپیک جوانان را گرفت، آیا نتیجه زحمات تیم ملی بود یا کوشش مربی باشگاهی اش. امید تنها در یک یا 2 اردو شرکت نموده بود، یا سوگند رحمانی که مربی اش استاد سلیم اف هست، به خاطر زحمات او توانست سهمیه المپیک جوانان را کسب کند.

دارنده مدال برنز قهرمانی دنیا ترکیه گفت: اردو تیم ملی نداشتیم، بلکه اردوگاه داشتیم. پرورش دهنده و بالا بردن سطح نداشتیم، بلکه ناظم و برقراری نظم در اردوگاه داشتیم. تازه هزینه ها هم که با خود تیرانداز بوده و محل برگزاری اردوها هم سازمان های دولتی بوده است.

طاهری در ادامه گفت وگوی خود ادامه داد: از کمیته فنی بگویم که چه کسانی عضو آن هستند و چه تصمیماتی گرفته می گردد. کسانی که فرق ریکرو و کامپوند را نمی دانند!! چرا باید اعضا و کارمندان فدراسیون عضو کمیته فنی باشند، مگر می گردد تعدادی اعضای کمیته فنی هستند که سال تا سال در هیچ مسابقه ای به عنوان ناظر شرکت نکردند و یا این که شناختی از ورزشکار داشته باشند. البته برخی ها یک شبه مربی می شوند و برخی ها هم بعد از مدال آوری در بازی های آسیایی یک دفعه به عنوان مربی کامپوند معرفی می شوند که بسیار خنده دار است.

دارنده نقره انفرادی کاپ آسیا گفت: طی 2 سال اخیر 1 میلیون و 200تومان یا کمی بیشتر یا کمتر از این مبلغ دریافت کردم، آیا کسی می تواند در 2 سال با این پول زندگی کند. آیا تعریفی برای پرداخت حقوق ملی پوشان در فدراسیون نیست! هیچ کس نیست که نظارت کند فدراسیون حقوقی به ورزشکارش می دهد؟. خودم به شخصه 6 مدال دنیای و آسیایی دارم و تا به امروز چیزی دریافت نکردم. حتی جلسه می گذاشتند و می گفتند هر کسی مشکل اقتصادی دارد برود خونه اینجا پول خبری نیست. باید در اردو شبانه روز باشید، اگر مشکل درس دارید بروید درستان را بخوانید کسی مرخصی نگیره اینجا اردوی تیم ملی است. برای من همواره این سوال مطرح هست که پول توجیبی ورزشکاران اعزامی که 100 دلار بود از کجا پرداخت می گردد. آیا از طرف کمیته، وزارت یا از خود فدراسیون. چون در خیلی از اعزام حتی پول توجیبی نیز دریافت نمی کردیم.

او افزود: واقعا چنین پولی بوده و پرداخت نکردند یا نبوده که بخواهند پرداخت نمایند؟ حتی در مورد خوابگاه ها نیز کمانداران شرایط مناسبی ندارند، به طوری که در یک اردوی 20 روزه 3 تا خوابگاه عوض می کنیم. خوابگاه های بی کیفیت!! البته خوابگاه یک خوابگاه خوبی هست، اما فدراسیون این قدر بی برنامه و در سطح پایین رفتار می کرد که با خواهش خود ورزشکار مسئول خوابگاه اتاق به ورزشکاران می داد.

طاهری درباره دست کاری شدن رکورد کمانداران نیز اادعا کرد: 2 سال پیش من خود درگیر این مساله بودم، به طوری که در بالاترین سطح و در طی انجام 20 رکوردگیری من نفر اول بودم و در چند مورد نفر دوم! اما در نهایت اسم من نفر پنجم تیم اعلام شد. واقعا من نمی دانم در اردوی تیم ملی کادر و مسئولان با چه اهدافی تقلب می نمایند. البته با تمام تفاسیر من اعزام شدم و برنز گرفتم.

طاهری اظهار کرد: درباره لباس پوشیدن ملی پوشان بگویم که همواره از لحاظ کیفیت خجالت آور است. به ملی پوشان لباس تهیه می نمایند و می گویند نشورید چون نخ کش و پاره می گردد یا در اثر شستشو رنگ میدهد. این که از یک لباس واحد برخوردار باشیم، خیلی سخت است!! هر مسابقه با مسابقه بعدی تفاوت رنگ داریم. مثلا مسابقات در تایلند هست کاپشن و شلوار حوله ای تهیه می نمایند، یعنی سواد جغرافیایی در حد اول ابتدایی؛ رطوبت هوا و لباس حوله ای چطور جور در می آید! حتما سودی در این کار هست. خلاصه شبیه یک دلقک در مسابقات لباس می پوشیم. البته توهین به شخصیت دلقک منظورم نیست، بلکه رنگارنگی لباسش مد نظرم هست.

وی درباره رقابت های لیگ برتر تیروکمان نیز گفت: لیگی که هر سال افتضاح تر از سال قبل برگزار می گردد و همواره مسولین ادعای برگزاری لیگی پویا و باکیفیت دارند که بهتر از سالهای گذشته برگزار گردید. تیم ها ثبت نام می نمایند و در طول لیگ به خاطر نبود اسپانسرانصراف می دهند. اگر تیمی هم اسپانسر دارد فقط پول رفت وآمد و تغذیه ورزشکار را می دهد. البته تنها تیم پتروکیمیاگر خوب کار می نماید که معلوم نیست فصل بعد باشد یا خیر؟ من در طی سه سال حضورم در لیگ 2 بار قهرمان شدم و یک بار سوم، اما هزار تومان قرارداد نداشتم.

دارنده مدال برنز قهرمانی دنیا ترکیه گفت: مربی سابق کره ای را برای تیم ملی آوردند و قرارداد سنگینی را با او منعقد کردند و در آخر دیدند سواد ندارد، بویژه در کامپوند اطلاعات وی ضعیف بود، اما به ما گفتند مسائل خودتان را گردن مربی نیاندازید که البته نزدیک بازیهای آسیایی اینچئون برکنار شد. الان سطح ریکرو ما بعد از 4 سال کجاست؟ باید سالیان سال کار نمایند تا سطح کمانداران به کماندارانی همچون؛ میلاد وزیری، کیوان ریاضی مهر، مجید میرحیمی، زهرا دهقان و تیراندازهای سابق برسد.

او گفت: سایت تیروکمان یکی از بهترین زمین های چمن را پیش از مدیریت محمدعلی شجاعی داشت، اما هم اکنون به دلیل عدم رسیدگی به زمین بایر و بی کیفیت تبدیل شده است، به طوری که حتی برای تمرین کمانداران نیز مناسب نیست و بازسازی آن هزینه سنگینی احتیاج دارد. چند سال پیش 20سانت از چادر سوله این سایت دچار تخریب شد که به دلیل عدم رسیدگی و عایق بندی تخریب آن بیشتر شد. هر چقدر به مسوولین فدراسیون گوشزد می کردیم این را درست کنید اصلا گوش نمی دادند فقط برای اینکه خراب گردد و بگویند مدیریت قبلی چه چیز افتضاحی ساخته و پول را هدر داده است. البته چند وقت پیش این سوله را با جنس نامطلوبی تعمیر کردند. هرچند الان که به این موضوع فکر می کنم می گویم شاید تخریب 20سانت هم عمدی بوده است.

طاهری افزود: من کوششم را کردم و اندازه خودم هم مدال گرفتم، پس عقده صندلی و یا ترس از دست دادن صندلی ندارم. من شاعر دربار نیستم.

دارنده نقره انفرادی کاپ آسیا توضیح داد: اگر امروز خواستم مصاحبه کنم دلیلش فقط عوام فریبی بود که بسیار ناراحتم کرد که در روز روشن مسابقات قهرمانی دنیا را به نام مسابقات آزاد عنوان می نمایند. واقعا فدراسیون تیروکمان به کجا رسیده که بسیار شیک و مجلسی عوام فریبی می نماید و هیچ ارگان یا سازمانی نیست که رسیدگی کند. من در عالم خودم از تیم بیرون آمدم و دنبال زندگی خود رفتم اما برای افرادی امثال ما که در تیم بودیم و از چپ و راست تیم خبر داریم این گونه مباحث بسیار دردناک است. اینها تصور می نمایند که مثل ارگانی های مربوطه هر چه می گویند تایید کنیم و بگوییم عجب گلستانی به پا کردید.

جالب اینجاست که به خاطر شرح دادن واقعیت ها روابط عمومی فدراسیون این متن را برای من ارسال نموده که آدمای ضعیف: انتقام میگیرند، آدمای قوی: می بخشند، آدم های بامعرفت: نادیده می گیرند و آدم های نادان: دنبال نقطه ضعف هستند.

طاهری در انتها گفت: من چند بار این متن را خواندم و فکر کردم که معنی این جمله چیست؛ در نهایت به این نتیجه رسیدم که آدم ضعیفی نباشیم چون اگر پرده از حقایق برداریم می شویم انتقام جو. باید آدم قوی باشیم و ببخشیم. باید بامعرفت باشیم تا حقی را نادیده بگیریم. باید نادان نباشیم و دانایی کنیم تا نقطه قوت را ببینیم البته اینکه کدام نقطه، نمی دانم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 بهمن 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 14617

به "طاهری: چرا به جای کماندار برای همراه تیم های اعزامی هزینه می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طاهری: چرا به جای کماندار برای همراه تیم های اعزامی هزینه می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید