ظریف: تداوم فشار آمریکا به سایر کشورها یک قلدری و قانون گریزی نامتعارف است

به گزارش مجله میهن، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در رم حضور دارد در ادامه دیدارهای خود با مقامات ایتالیا باروبرتو فیگو رئیس مجلس نمایندگان ایتالیا دیدار و گفت وگو کرد.

ظریف: تداوم فشار آمریکا به سایر کشورها یک قلدری و قانون گریزی نامتعارف است

به گزارش مجله میهن، رئیس مجلس نمایندگان ایتالیا در این دیدار با اشاره روابط خوب و تاریخی دو کشور اضافه کرد: اعتقاد استوار دارم که ایران یک بازیگر کلیدی در منطقه و نظام بین المللی است.

وی با اشاره به برجام گفت: خروج آمریکا از برجام مشکلاتی را ایجاد کرد اما ایتالیا و اروپا همه کوشش خود را خواهند کرد تا این دستاورد حفظ گردد و باب گفت وگو و دیپلماسی باز بماند.

به گزارش مجله میهن، ظریف نیز در این دیدار با تاریخی و دیرینه خواندن روابط خوب دو کشور، سلام های گرم و دعوت علی لاریجانی رییس مجلس ایران خطاب به وی را ابلاغ کرد.

وزیر امور خارجه با اشاره به برجام و اقدامات یکجانبه و غیر قانونی آمریکا در خروج از آن، تداوم فشار آمریکا به سایر کشورها را یک قلدری و قانون گریزی نامتعارف خواند که دارای اثرات منفی کوتاه و دراز مدت در نظام بین المللی خواهد بود.

وی تاکید نمود: ما از این مرحله عبور خواهیم کرد، اما با چنین رویکردی نظام بین الملل دچار مشکل خواهد شد.

در ادامه این دیدار طرفین در خصوص گسترش روابط دو جانبه بویژه در حوزه اقتصادی و عبور از موانع موجود و نیز همکاری های پارلمانی و دیگر موضوعات مورد علاقه گفت وگو و تبادل نظر کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 فروردین 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 2130

به "ظریف: تداوم فشار آمریکا به سایر کشورها یک قلدری و قانون گریزی نامتعارف است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: تداوم فشار آمریکا به سایر کشورها یک قلدری و قانون گریزی نامتعارف است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید