عربستان: از کوشش های بین المللی برای حل بحران سوریه حمایت می کنیم

به گزارش مجله میهن، ایسنا نوشت: نماینده دائم عربستان در سازمان ملل در شورای حقوق بشر در سخنانی مدعی شد که کشورش از کوشش های بین المللی برای حل سیاسی بحران سوریه حمایت می نماید.

عربستان: از کوشش های بین المللی برای حل بحران سوریه حمایت می کنیم

به گزارش الیوم السابع، عبدالعزیز الواصل، نماینده دائم عربستان در سازمان ملل ادعا کرد، با وجود اینکه بحران سوریه وارد هشتمین سال خود شده است اما درگیری های مسلحانه همچنان در این کشور برقرار است، متاسفانه حقوق بشر و قوانین بین المللی انسانی توسط طرف های درگیر همچنان نقض می گردد و در جهت رسیدن یاری های انسانی به نیازمندان و غیر نظامیان آسیب دیده سنگ اندازی می گردد.

وی در سخنرانی خود در شورای حقوق بشر در جریان گفت وگویی با کمیته بین المللی تحقیقات درباره سوریه نسبت به گزارش این کمیته درباره تشدید عملیات نظامی در مناطق سکونت غیرنظامیان به ویژه ادلب ابراز تاسف کرد و از همه طرف های درگیر خواست غیر نظامیان را از درگیری ها دور نگه داشته و بدون هیچ شرطی اجازه دهند یاری های انسانی به دست آسیب دیدگان برسد.

این مقام مسؤول سعودی در حالی اظهارات مذکور را ایراد می نماید که کشورش حامی مهمی برای شورشیان سوریه بوده و آنها را به انواع تسلیحات مجهز نموده و ریاض محل برگزاری نشست های این شورشیان است.

الواصل نسبت به گزارش کمیته مذکور درباره درگیری های موجود در سوریه که منجر به آوارگی نزدیک به 13 میلیون غیر نظامی شده ابراز ناراحتی کرد و مدعی شد: تحت فشار گذاشتن طرف های درگیر برای توقف همه این نقض ها در حق این غیر نظامیان و دستیابی به راهکار سیاسی در اینجا اهمیت پیدا می نماید.

وی بر موضع ثابت عربستان در مورد بحران سوریه از همان ابتدای بحران تاکید نمود و گفت: ریاض برای حل سیاسی این بحران از همه کوشش های بین المللی بر اساس قطعنامه 2254 شورای امنیت حمایت می نماید و امیدوار است که آرمان ملت سوریه و حق آنها در زندگی در کشورشان در امنیت و آسایش محقق گردد.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 2 آبان 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 10780

به "عربستان: از کوشش های بین المللی برای حل بحران سوریه حمایت می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان: از کوشش های بین المللی برای حل بحران سوریه حمایت می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید