فرار به جلوی امریکا برای پنهان سازی واقعیت های حمله به نفتکش ها در دریای عمان

به گزارش مجله میهن، وزیر امور خارجه امریکا در حالی با فرار به جلو از کوشش این کشور برای بازگرداندن ایران به میز مذاکره یاد می نماید که کشورش علی رغم مخالفت همه اعضای اصلی شورای امنیت سازمان ملل با زیر پا گذاردن مجموعه هنجارهای بین المللی وقطعنامه 2231 از برجام که حاصل سال ها مذاکره و کوشش دیپلماتیک بود خارج شده و باید جوابگو باشد و نه مدعی.

فرار به جلوی امریکا برای پنهان سازی واقعیت های حمله به نفتکش ها در دریای عمان

با تور عمان از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید.

به گزارش مجله میهن به نقل از نور نیوز، وزیر امور خارجه آمریکا ساعتی قبل در کنفرانس مطبوعاتی گفت: قصد داریم در شورای امنیت تصمیماتی بگیریم تا ایران را به میز مذاکره بازگردانیم. ایران باید مذاکره را با مذاکره جواب بدهد.

تحلیل آمریکا این است که حمله امروز به نفتکش ها کار ایران بوده و ایران میخواهد جریان نفت را دچار مشکل کند.

پمپئو همچنین خود را در صندلی نماینده کشورهای دنیا قرار داد و گفت: اقای ظریف شاید فکر کند این حملات مضحک است اما دنیاچنین فکری نمی نماید.

وزیر امور خارجه امریکا در حالی با فرار به جلو از کوشش این کشور برای بازگرداندن ایران به میز مذاکره یاد می نماید که کشورش علی رغم مخالفت همه اعضای اصلی شورای امنیت سازمان ملل با زیر پا گذاردن مجموعه هنجارهای بین المللی وقطعنامه 2231 از برجام که حاصل سال ها مذاکره و کوشش دیپلماتیک بود خارج شده و باید جوابگو باشد و نه مدعی.

در حالی که رئیس جمهور امریکا پس از خروج این کشور از برجام به صراحت گفت که علیه ایران جنگ مالی را شروع نموده است، وزیر امور خارجه این کشور با وقاحت تمام می گوید: ایران باید مذاکره را با مذاکره جواب بدهد.

شتاب زدگی پمپئو در ارائه تحلیل آمریکا در مورد نقش داشتن ایران در انفجار امروز دو کشتی در دریای عمان نشان می دهد که وی به خوبی می داند که اگر ارزیابی های فنی و شواهد میدانی مورد آنالیز قرار بگیرد، آنگاه تحلیل هایی از این دست، رنگ باخته و واقعیت رفتار شرارت آمیز امریکا و متحدانش برای نا امن کردن منطقه معین خواهد شد.

اگرچه پمپئو از قول همه دنیا، مضحک خواندن متهم سازی ایران را در این رخداد به زیر سوال می برد اما بسیار روشن است که همزمانی حمله به نفتکش ها با دیدار نخست وزیر ژاپن با رهبر انقلاب در تهران، هرگونه شکی را برای دخالت مخالفان ایران در این حملات با هدف افزایش فشار به جمهوری اسلامی از میان می برد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مرداد 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 6722

به "فرار به جلوی امریکا برای پنهان سازی واقعیت های حمله به نفتکش ها در دریای عمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرار به جلوی امریکا برای پنهان سازی واقعیت های حمله به نفتکش ها در دریای عمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید