فعالیت 10 روزه موکب بین المللی دانشجویان دنیا اسلام ، نشست های تعاملی با مسلمانان سایر کشور ها برگزار می گردد

به گزارش مجله میهن، مسئول موکب بین المللی دانشجویان دنیا اسلام از آغاز به کار این موکب دانشجویی که از سال 96 تاسیس شده است، همزمان با فرا رسیدن ایام اربعین حسینی اطلاع داد.

فعالیت 10 روزه موکب بین المللی دانشجویان دنیا اسلام ، نشست های تعاملی با مسلمانان سایر کشور ها برگزار می گردد

مصطفی طرفیانی، مسئول موکب بین المللی دانشجویان دنیا اسلام در مصاحبه با خبرنگار دانشگاه مجله میهن، از آغاز به کار این موکب دانشجویی که از سال 96 تاسیس شده است همزمان با فرا رسیدن ایام اربعین حسینی اطلاع داد و گفت: ستاد اجرایی موکب دانشجویان دنیا اسلام جهت فراهم نمودن مقدمات برپایی این موکب بین المللی در کربلا در بازه ایام پیاده روی اربعین حسینی (ع) از مدت ها پیش فعالیت خود را آغاز نموده است. این موکب دانشجویی در سومین سال فعالیت خود در شهر کربلا معلی حوالی میدان العلما به مدت 10 روز برپا می شود.

طرفیانی با اعلام این خبر اضافه نمود: این موکب در سال 1398 با رویکردی فرهنگی-رسانه ای و با شعار الحسین یجمعنا پا به عرصه عظیم اربعین حسینی نهاده است تا به سهم خود نقشی در صدور پیغام والای قیام حسینی، اتحاد آزادگان دنیا؛ فراهم نمودن مقدمات برپایی تمدن نوین اسلامی، حرکت به سوی زمینه سازی ظهور و تعالی بخشی به دغدغه های والای مشترک دنیا اسلام و به اهتزار در آوردن پرچم عزت مسلمین؛ در میعادگاه احرار عالم و آزادگان داشته باشد.

وی گفت: موکب بین المللی دانشجویان دنیا اسلام که با هدف شبکه سازی نخبگانی در راستای تمدن سازی نوین اسلامی و اتحاد با موضوع امام حسین (ع) فعالیت می نماید میخواهد تا ظرفیت های دانشجویان، اساتید، اندیشمندان، نویسندگان و متفکران عدالتخواه و آزاده دنیا را در تحقق این اهداف به وحدت برساند.به همین دلیل از تمامی گروه های اسلامی از کشور های اروپایی، آسیایی و آفریقایی دعوت می شود تا پذیرای آنان در موکب دانشجویان دنیا اسلام باشیم و نشست های تعاملی محبت آمیز جهت بحث و گفتگو برگزار شود.

وی در ادامه گفت:در این موکب همچنین با همکاری گروه جهادی و فرهنگی شهید ابراهیم هادی غرفه های رسانه، عرضه محصولات فرهنگی، غرفه اطفال؛ غرفه شبیه سازی واقعه کربلا با دوربین VR، و... برپا خواهد شد

گفتنی است؛ موکب دانشجویان دنیا اسلام سال 96 پیروز به برگزاری بزرگترین هیئت اردو زبان ویژه پاکسانی ها و سال 97 نیز بزرگترین هیئت از کشور نیجیریه را برگزار کرد.

طرفیانی اظهار کرد: اهداف کلی در نظر گرفته شده جهت برپایی این موکب شامل کوشش برای رسیدن دنیا اسلام به دغدغه های مشترک، صدور دقیق و کارشناسی شده آرمان های انقلاب؛ تقویت جبهه مقاومت علیه استکبار، ایجاد و بسط احساس و روحیه عزت و هویت امت اسلامی، شبکه سازی بین المللی دانشجویان گسترش روز افزون اخوت میان دو ملت ایران و عراق، گسترش سبک زندگی حسینی با بکار گیری خادمان متخصص و متعهد در این زمینه هستند که در کنار آن ها به ارائه خدمات فرهنگی؛ رفاهی؛ خدمت رسانی و اسکان نیز می پردازیم.

وی اضافه نمود: این موکب همچنین میخواهد نیم نگاهی به شرایط حال حاضر جامعه داخلی خودمان داشته باشد و با توجه به رصد وضعیت مالی کشور پویش سبک زندگی اربعینی مبارزه با مادیگرایی را در همین فضای برادری و مجاهدت و ایثار راه اندازی و مبارزه با مادیگری را بر اساس برادری، مهربانی؛ مهمان پذیری؛ آمادگی برای سختی؛ میزبانی گرم در دنیای مادی؛ ایثار و مجاهدت موجود در فضای اربعینی به عنوان سبک بسیار زیبای زندگی اربعینی معرفی کند.

طرفیانی گفت: همچنین در این موکب اجرای برنامه هایی از جمله سخنرانی و هیئات شبانه؛ برپایی غرفه اطفال، نمایشگاه رهبران دنیا اسلام، مشاوره و گعده های دانشجویی پیش بینی شده است.

مسئول موکب دانشجویان دنیا اسلام گفت: امید است که به لطف خدا و در پرتو عنایات امام حسین (ع) و توجهات خاصه حضرت صاحب الامر (عج) در این راه با سربلندی وارد شویم و در دستیابی به اهداف متعالی مان پیروز شده و گامی در حد وسعمان در راستای زمینه سازی ظهورِ عدالت گستر حقیقی دنیا برداشته باشیم.

وی با بیان اینکه نقش دانشجویان در ایجاد تمدن اسلامی نقش بی بدیلی است، اعلام کرد: امیدواریم در برپایی این موکب همه خصوصا جوانان فهیم، ولایی و مخلص مسلمان انقلابی که همواره مبدا حرکات بزرگ و درخشانی بوده اند نقش خود را به خوبی ایفاء کنند.

طرفیانی اعلام کرد: علاقمندان می توانند ما را در تلگرام به آیدی mukeb-tollab@ همراهی کنند. صفحه ایسنتاگرام موکب هم با آیدی mukeb-tollab در دسترس علاقمندان خواهد بود.

وی اضافه نمود: علاقمندان می توانند یاری های نقدی خود را به شماره کارت 5041721075357336 به نام موکب دانشجویان دنیا اسلام واریز کنند.

گفتنی است، این سومین حضور و خدمت رسانی موکب دانشجویان دنیا اسلام در راهپیمایی عظیم اربعین بوده که در کربلای معلی استقرار یافته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 آبان 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 11790

به "فعالیت 10 روزه موکب بین المللی دانشجویان دنیا اسلام ، نشست های تعاملی با مسلمانان سایر کشور ها برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت 10 روزه موکب بین المللی دانشجویان دنیا اسلام ، نشست های تعاملی با مسلمانان سایر کشور ها برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید