فناوری نانو دوام ماشین لباسشویی را در محیطهای مربوط بالا می برد

به گزارش مجله میهن به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، یک شرکت لوازم خانگی با استفاده از پوشش های نانوساختار کیفیت ماشین های ظرفشویی و لباس شویی خود را ارتقا داده است. پس از دو سال استفاده مستمر از این نانوپوشش، این شرکت به دنبال استفاده از این فناوری در فراوری یخچال فریزر است.

فناوری نانو دوام ماشین لباسشویی را در محیطهای مربوط بالا می برد

ماشین های ظرف شویی و لباس شویی این شرکت از فناوری نانوپوشش برخوردار است که موجب شده تا این محصولات در محیط های خورنده نظیر آب و هوای مرطوب به ویژه نواحی که آب های شور در محیط به وفور یافت می گردد، دوام و استحکام بالایی داشته باشند.

حسین اسحاقی، قائم مقام مدیرعامل این شرکت گفت: یکی از مسائل صنایع مقابله با خوردگی است که ما برای این کار پوشش و رنگ استفاده می کنیم. بیش از دو سال است که از پوشش تبدیلی پایه زیرکونیومی در فراوری لباس شویی و ظرف شویی استفاده می کنیم. این نانوپوشش میان زیرلایه و رنگ قرار می گیرد تا چسبندگی و دوام رنگ را روی سطح افزایش دهد.

به گفته وی، از آنجایی که مساحت ویژه با استفاده از این نانوپوشش افزایش می یابد در نتیجه رنگ، برهمکنش بیشتری با سطح پیدا نموده و چسبندگی بهتری خواهد داشت.

وی گفت: پیش از این نانوپوشش، ما از فناوری دیگری استفاده می کردیم که دغدغه های زیست محیطی داشت و برای کاهش مسائل و اثرات جانبی آن پوشش باید فیلتراسیون انجام می دادیم و در نهایت رسوب باقی مانده با رعایت مقرراتی در جایی دفن می شد. اما این فناوری جدید موجب شده تا دیگر احتیاج به فیلتراسیون نداشته باشیم و چالش های دفن پسماند نیز حذف شده است.

وی درباره مزیت های این نانوپوشش گفت: این نانوپوشش احتیاج به تجهیزات و زیرساخت های خاصی ندارد و ما می توانیم از همان زیرساخت های پیشین استفاده کنیم و حتی می توان گفت با حذف فیلتراسیون، تجهیزات کمتری نیز به کار می گیریم. همچنین هزینه فرآیند نیز کاهش یافته، چرا که پیش از این خرابی فیلترها و تهیه فیلتر جدید هزینه زا بود. مزیت دیگر این فناوری، افزایش دوام محصول است به طوری که مقاومت به خوردگی در محیط های مرطوب و نمکی به شدت افزایش یافته است.

اسحاقی اضافه نمود: پس از ماشین لباس شویی و ظرف شویی، به دنبال استفاده از این فناوری در فراوری یخچال فریزر هستیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 اسفند 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 15495

به "فناوری نانو دوام ماشین لباسشویی را در محیطهای مربوط بالا می برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فناوری نانو دوام ماشین لباسشویی را در محیطهای مربوط بالا می برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید