قسمت جدیدی در مغز انسان کشف شد

به گزارش مجله میهن، یکی از دانشمندان قسمت جدیدی در مغز انسان کشف نموده که هنوز عملکرد آن کاملا تعیین نیست اما احتمالا در درمان بیماری های عصبی و پارکینسون نقش داشته باشد.

قسمت جدیدی در مغز انسان کشف شد

به گزارشپروفسور جورج پاکسیونس منطقه جدیدی از مغز انسان را کشف نموده است.

پاکسینوس یکی از کارتوگرافرهای مشهور مغز است که اطلس های مغزی او یکی از منابع اصلی برای عصب شناسان در سراسر دنیا به شمار می رود.

او هم اکنون در مرکز تحقیقات علوم عصبی استرالیا فعالیت می نماید و مطالعات او از منطقه ای از مغز انسان پرده برداشته است. او منطقه تازه کشف شده را Endorestiform Nucleus نامیده است.

هر چند او از 30 سال قبل احتمال می داد این بخش پنهان وجود داشته باشد اما فناوری های نوین تصویربرداری امروزی منجر به کشف این منطقه شده است.

هنوز عملکرد Endorestiform Nucleus تعیین نیست. قسمت مذکور نزدیک نقطه اتصال مغز و نخاع واقع شده است. در این منطقه اطلاعات حسی و حرکتی ترکیب می شوند تا تعادل و موقعیت بدن را بهبود بخشند.

به همین دلیل پاکسیونس نظریه ای ارائه نموده که طبق آن، منطقه جدید در بهبود حرکات یاری می نماید و همچنین به جستجوی درمان برای بیماری های مربوط به موتور اعصاب و پارکینسون یاری می نماید.

به نظر می رسد این بخش فقط در انسان ها وجود دارد. پاکسینوس در این باره می گوید: این منطقه بسیار حساس است زیرا در میمون های رزوس و حیوانات دیگری که مطالعه نموده ایم، وجود نداشته اند. البته پاکسینوس هنوز مغز شامپانزه ها را مطالعه ننموده است.

جزئیات این کشف پاکسینوس در آخرین کتاب او به نام Human Brainstem: Cytoarchitecture, Chemoarchitecture, Myeloarchitecture منتشر شده است.

منبع: مهر

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 26 فروردین 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 2147

به "قسمت جدیدی در مغز انسان کشف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قسمت جدیدی در مغز انسان کشف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید