قهرمانی بحرین در غرب آسیا و غفلت کادرفنی تیم ملی فوتبال ایران

به گزارش مجله میهن، بحرین با قهرمانی در مسابقات فوتبال غرب آسیا در خاک عراق، آمادگی خود را برای مصاف با ایران نشان داد اما هیچ عضوی از کادرفنی تیم ملی برای تحلیل این دیدار در محل برگزاری بازی حضور نداشت.

قهرمانی بحرین در غرب آسیا و غفلت کادرفنی تیم ملی فوتبال ایران

به گزارش مجله میهن، مسابقات فوتبال غرب آسیا هفته گذشته برگزار و بحرین به لطف فزونی یک بر صفر مقابل عراق عنوان قهرمانی این رقابت ها را از آن خود کرد. این قهرمانی در حالی رقم خورد که عراق میزبانی این دوره از مسابقات را بر عهده داشت و تا بازی پایانی، با قاطعیت رقبای خود را شکست داده بود و به دیدار فینال رسید. در سوی دیگر بحرین در گروهی متشکل از تیم های عربستان، کویت و اردن صدرنشین شد و در فینال هم تیم میزبان را شکست داد.

مصاف عراق و بحرین قبل از آغاز رقابت های مرحله مقدماتی انتخابی جام جهانی در آسیا، فرصت بسیار خوب و مناسبی برای تیم ملی ایران بود هم گروه های قدرتمند خود در این مرحله از مسابقات را آنالیز کند.

فزونین بحرین مقابل عراق، یکی از بهترین تیم های حال حاضر آسیا، تاییدی بر حضور ایران در گروه مرگ انتخابی جام جهانی بود چرا که تنها یک تیم به طور مستقیم راهی مرحله نهایی انتخابی در آسیا خواهد شد اما با وضعیت کنونی، علاوه بر ایران که تیم نخست رده بندی آسیایی است، عراق و بحرین را هم باید به جمع مدعیان اضافه نمود.

از طرفی سابقه بازی های ایران با عراق و بحرین نشان دهنده کار سخت یوزهای ایرانی در دیدار با تیم های از این دست است و قرار نیست ایران کار آسانی مقابل این دو تیم داشته باشد.

با وجود این موضوع، در دیدار نهایی فوتبال قهرمانی غرب آسیا هیچ نماینده ای از کادرفنی تیم ملی فوتبال در عراق حضور نداشت و از نزدیک به آنالیز و تحلیل دو رقیب اصلی ایران در انتخابی جام جهانی 2020 قطر نپرداختند. هر چند کادرفنی تیم ملی در آینده با در اختیار دریافت ویدئویی از این دیدار، آنالیز های لازم را انجام خواهد داد اما وضعیت اردوهای تیم ملی در کنار نبود عضوی از کادرفنی در محل برگزار این دیدار، موجب نگرانی طرفداران شده است.

این وضعیت در حالی به وجود آمده که طی سال های اخیر کارلوس کی روش به طور مرتب تمام بازی های رقبای ایران را زیر نظر داشت و بعضا بعضی از اعضای کادرفنی و یا خودش مسافت های طولانی را برای مشاهده بازی هایی از این دست طی می کردند.

هر چند مهدی تاج معتقد است گروه ایران نسبت به فوتبال آسیا نه سخت و نه آسان است، اما تیم ملی برای دیدار با تیم هایی که در گذشته هم بارها دچار مشکل شده، نیازمند آماده سازی جدی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 مهر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 10328

به "قهرمانی بحرین در غرب آسیا و غفلت کادرفنی تیم ملی فوتبال ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قهرمانی بحرین در غرب آسیا و غفلت کادرفنی تیم ملی فوتبال ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید