لزوم حفظ هماهنگی در زمان وقوع حوادث بحرانی

به گزارش مجله میهن، مجتبی جمالی ظهر چهارشنبه در حاشیه مانور استانی کارگروه تخصصی امداد و نجات با رویکرد امدادرسانی بر جوامع بشری که در سالروز زلزله بم در بندرگز برگزار گردید، اظهار کرد: دو موضوعی که درحوزه مدیریت بحران از اهمیت بالایی برخوردار است موضوع پیشگیری و آمادگی است.

لزوم حفظ هماهنگی در زمان وقوع حوادث بحرانی

وی اضافه نمود: ما با فرض مقابله با حادثه و بازتوانی نیازمند برگزاری مستمر تا از آمادگی لازم برای مقابله با حوادث برخوردار باشیم.

جمالی اظهار کرد: یکی دیگر از فواید برگزاری مانورها ایجاد هماهنگی بین دستگاهی و ارزیابی سرعت عمل دستگاه ها در برخورد با حوادث است.

وی اضافه نمود: مانور امروز در راستای اجرای برنامه های کاهش آثار بلایای طبیعی با محوریت هلال احمر برگزار گردید و یکی از مانورهای خوبی بود که طی سال های گذشته در استان برگزار گردیده است.

جمالی اظهار کرد: استفاده از فناوری های نوین یکی از موضوعاتی مهمی است که باید در مدیریت بحران به کار گرفته گردد مانند مانور امروز که با همکاری اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان تصاویر مانور به شکل اینترنتی در دسترس ما بود و افرادی که علاقه مند بودند می توانستند به وسیله آپارات این مانور را رصد نمایند.

وی گفت: مهمترین موضوع در مواقع بحران داشتن هماهنگی بین دستگاه های پای کار است، چنانچه در مواقع بحران بهترین برنامه ریزی ها انجام گردد و بهترین تجهیزات هم به کار گرفته گردد اما هماهنگی بین مجموعه وجود نداشته باشد مدیریت بحران نتیجه ای نخواهد داشت.

جمالی گفت: یکی از ایراداتی که ما در حوزه های مدیریتی در سطوح مختلف کشور داریم ناهماهنگی بین دستگاهی است در غیر این صورت در زمینه تجهیزات و برنامه ریزی هیچ مسئله ای وجود ندارد.

وی توضیح داد: موضوع ناهماهنگی در زمان بحران نمود بیشتری پیدا می نماید، لذا لازمه آن داشتن تمرین هماهنگی است و برگزاری این مانورها بهترین تمرین برای ایجاد این هماهنگی است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 2567

به "لزوم حفظ هماهنگی در زمان وقوع حوادث بحرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم حفظ هماهنگی در زمان وقوع حوادث بحرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید