لغو بیش از 2000 پرواز در آمریکا به دلیل طوفان

به گزارش مجله میهن، روز گذشته (آدینه) طوفان زمستانی ایالت های غرب میانه آمریکا را درنوردید و بارش بیش از 60 سانتی متری برف علاوه بر لغزندگی جاده ها موجب اختلال در عبور و مرور در ایالت نیوانگلند شد.

لغو بیش از 2000 پرواز در آمریکا به دلیل طوفان

به گزارش مجله میهن، تاکنون حدود 2000 پرواز داخلی در سراسر ایالات متحده آمریکا به دلیل بارش برف و یخبندان لغو شده است.

سرویس هواشناسی ملی آمریکا هشدارهای طوفان زمستانی را در ایالات مختلف از داکوتا تا ایالات اطراف دریاچه های بزرگ و نیوانگلند صادر نموده است. در نیوانگلند نیز پیش بینی شده امکان یخبندان و کولاک شدید وجود دارد.

در نبراسکا به دنبال لغزندگی باند فرودگاه ها و سر خوردن یک هواپیما به هنگام فرود، دستور تعطیلی هواپیما تا اطلاع ثانوی صادر شده است. هر چند این حادثه تلفاتی نداشته است. پروازهای فرودگاهی در شهر اوهامای آمریکا نیز به دلیل شرایط شدید آب و هوایی لغو شده اند.

انتظار می رود این طوفان تا پیش از فردا (یک شنبه) که به شمال شرق آمریکا می رسد، بیش از 25 سانتی متر بارش برف را در غرب میانه این کشور به همراه داشته باشد.

هم چنین پیش بینی شده در نیویورک حجم بارش برف به میزان 3 تا 7 سانتی متری در هر ساعت برسد و شرایط عبور و مرور را در بعضی از مناطق غیرممکن سازد. انباشت 8 تا 16 سانتی متری برف در نیویورک و امکان یخبندان در این منطقه شرایط آب و هوایی سخت و دمای پایین را دست کم تا روز دوشنبه پایدار خواهد نمود.

وزش بادهای شدید نیز منجر به شکستن درختان و قطع بعضی از خطوط برق شده است.

مقامات آمریکا علاوه بر لغو بسیاری از پروازها از لغو و اختلال در برنامه سفر قطارها نیز خبر داده اند.

تاکنون بیش از 100 میلیون نفر در سراسر ایالات متحده آمریکا تحت تاثیر شرایط سخت زمستانی و طوفان ها قرار گرفته اند. اگرچه طوفان های دو روز اخیر باعث ایجاد بعضی اختلال ها شده، کارشناسان آب و هوایی شرایط کنونی را در مقایسه با کولاک هایی که در طول آخر هفته وارد آمریکا خواهند شد، بسیار ملایم دانسته اند.

طوفانی که پیش بینی می گردد آخر هفته آمریکا را درنوردد، بسیار خطرناک و مخرب اعلام شده است. از همین رو به ساکنان مناطقی که انتظار می رود درگیر این طوفان و کولاک شوند، هشدارهای لازم برای رعایت جوانب احتیاط داده شده است.

این طوفان و کولاک همراه آن احتمالا شرایط آب وهوایی سختی به همراه داشته و دمای هوا را برای حدود 200 میلیون آمریکایی به زیر صفر خواهند رساند. هم چنین وزش بادهای استخوان سوز با دمای منفی 20 درجه سانتی گرادی برای ساکنان نیویورک پیش بینی شده است.

بنابر گزارش دیلی میل، صبح روز پنج شنبه سرمای شدید و طوفان در کالیفرنیا موجب کشته شدن پنج تن شده بود.

مترجم: مهسا سلطانی/ دبیر خبر: معصومه انصاری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 خرداد 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 2819

به "لغو بیش از 2000 پرواز در آمریکا به دلیل طوفان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لغو بیش از 2000 پرواز در آمریکا به دلیل طوفان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید