ماجرای ملاقات فردین با حاج سید احمد خمینی ، ممنوع الکاری فردین از کجا آب می خورد؟

به گزارش مجله میهن، محمدعلی فردین یکی از شاخص ترین چهره های هنر و البته ورزش ایران بود اما وجهه قهرمانی او هرگز دیده نشد. کسی که مدال نقره دنیا را در کشتی به دست آورد، اما خیلی زود وارد عرصه هنر شد تا استعداد شگفت انگیز خود را در این عرصه نشان بدهد. درخشش او در هنر هفتم به حدی بود که باعث شد تا دوران درخشان حضور او در عرصه کشتی خیلی دیده نشود.

ماجرای ملاقات فردین با حاج سید احمد خمینی ، ممنوع الکاری فردین از کجا آب می خورد؟

به گزارش مجله میهن به نقل از ایرنا، سیاوش پسر محمدعلی فردین در مصاحبه ای در این مورد گفت: فردین بعد از انقلاب یک فیلم بازی کرد به اسم برزخی ها که ناصر ملک مطیعی هم در آن بازی می کرد اما یک سری از افراد بودند که فیلم را پایین کشیدند.

خواسته مسوولان این نبود که این فیلم اکران نگردد و یا مانعی ایجاد نمایند. متاسفانه چهره های هنری شانتاژ کردند. یک سری از همین افراد هنری، گروه های تندرو تشکیل دادند و در نماز آدینه سخنرانی کردند، تظاهراتی به راه افتاد و در نهایت فیلم از اکران پایین کشیده شد.

پدرم تعریف می کرد در همان زمان در پمپ بنزین شریعتی، حاج احمد آقا را دیده بود. گویا پدرم در حال پر کردن باک ماشین بود که چند نفر آمدند گفتند که حاج آقا با شما کار دارد. پدرم گفت کدام حاج آقا؟ گفتند شما تشریف بیاورید.

پدرم داخل ماشین با حاج احمد آقا روبه رو می گردد که از پدرم درباره عدم فعالیتش در عرصه سینما سوال می نماید و پدرم هم عنوان می نماید که ممنوع الکار شدیم.

حاج احمد خمینی همان جا به پدرم می گوید ما هیچ مخالفتی با فعالیت شما نداریم. از بیت امام هم هیچ نامه ای دراین باره زده نشده و شما به کار خود ادامه بدهید.

اما با این وجود بعضی از چهره های هنری مثل آقای مخملباف، کارهایی را انجام دادند که کشیده شد به افراد دیگر و مانع فعالیت پدر شد. ولی به واقع ربطی به مسئولان رده بالای کشور نداشت.

  • متن کامل این مصاحبه | فرزند فردین: پدرم سه بار تختی را از خودکشی منصرف کرد | روایتی تازه از اتفاق های ناخوشایند زندگی 2 اسطوره
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 28 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 17963

به "ماجرای ملاقات فردین با حاج سید احمد خمینی ، ممنوع الکاری فردین از کجا آب می خورد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای ملاقات فردین با حاج سید احمد خمینی ، ممنوع الکاری فردین از کجا آب می خورد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید