مازندران، داریوش یزدی: انتظار دارم آقایی که 100 بازی ملی دارد دنبال فنی بازی کردن باشد، نساجی 20 بازیکن اضافه داشت!

به گزارش مجله میهن، داریوش یزدی، سرمربی تیم فوتبال استقلال خوزستان از شکست تیمش مقابل نساجی مازندران ابراز تأسف کرد.

مازندران، داریوش یزدی: انتظار دارم آقایی که 100 بازی ملی دارد دنبال فنی بازی کردن باشد، نساجی 20 بازیکن اضافه داشت!

به گزارش مجله میهن از قائمشهر، داریوش یزدی پس از شکست 2 بر صفر تیمش مقابل نساجی مازندران گفت: فکر می کنم باید خیلی ناراحت باشم، چون تیمم بازنده بازی بود. خوشحالم بابت حضور تماشاگران نساجی. باید به این طرفداران افتخار کنیم. حضور این تماشاگران برای تیم، نتیجه می آورد. درباره مسائل فنی هم صحبت نمی کنم.

وی ادامه داد: سرمربی تیم نساجی 100 بازی ملی دارد که من ندارم. انتظار دارم این آقا دنبال فنی بازی کردن باشد! در نیمه دوم نه تنها دنبال مسائل فنی نبود، بلکه به توپ جمع کن ها و طرفداران می گفت مشکل ایجاد نمایند. البته طرفداران واقعاً سنگ تمام گذاشتند. آنها جوی ایجاد می نمایند که برای هر تیمی دردسرساز است. این طرفداران همیشه به همین شکل از تیم شان حمایت می نمایند و آرزو دارم جایی کار کنم که طرفدارش این گونه باشد. در این شرایط دیگر احتیاج نیست آدم کاری انجام دهد، چون این تماشاگران، تیم حریف و توپ را به دروازه تیم مقابل می برند.

در فوتبال مملکت ما اتفاق خوبی نمی افتد و اگر اتفاق خوبی رخ دهد باید تعجب کنیم، سرمربی استقلال خوزستان با بیان این جمله گفت: شب بازی، بازیکن محروم حریف را می بخشند و بازیکن ما را محروم می نمایند. این از بی عرضگی ما یا عرضه بالای حریف است. البته در ایران به آن عرضه می گویند، اینکه بتوانید با همه عوامل و دست اندرکاران فوتبال لابی کنید. متأسفانه در ابتدای مسابقه نماینده فدراسیون روی اعصاب ما بود. مسئولان و نماینده فدراسیون باید به دنبال ایجاد آرامش باشند.

یزدی با گلایه از نماینده فدراسیون فوتبال در این مسابقه توضیح داد: او گفت: می گویم بازیکن تان را محروم نمایند. اجازه بده بازی آغاز گردد. چرا دنبال ایجاد حاشیه هستید؟ نام این فرد، پورهادی بود. وظیفه شما ایجاد آرامش، اجرای قانون و هر چیزی است که می تواند اتفاقات خوب رقم بزند. در فوتبال ما این اتفاقات وجود دارد. نمی خواهم شکست مان را توجیه کنم. ما تیم برتر مسابقه بودیم، اما شکست خوردیم. شاید بگویید تیم حریف 45 دقیقه یک بازیکن کمتر داشت، اما 20 نفر خارج از فوتبال اضافه داشت. روی نیمکت، در فدراسیون فوتبال، کمیته انضباطی و هر جایی که بگویید، حریف یار اضافه داشت.

وی با بیان اینکه شرایط برای تیم های دیگر نیز همین گونه است، اعلام نمود: شرایط برای تیم های دیگر هم همین است. ما در چند بازی به شدت از داوری لطمه خوردیم. اکرامی داور چهارم مسابقه مسئله ای نداشت. این داور مقابل پارس جنوبی اشتباه تأثیرگذار داشت و دو بازیکن ما را اخراج کرد. کمیته داوران هم بر تأثیرگذار بودن اشتباهات داوران صحه گذاشت. این داور پس از آن دیدار محروم شد، اما او را برای دیدار ما مقابل نساجی در نظر می گیرند. مگر می گردد معادلات را به گونه ای بچینند که تیم ما شکست بخورد؟ متأسفانه از بی کسی ما سوءاستفاده می گردد.

سرمربی استقلال خوزستان با انتقاد دوباره از سرمربی نساجی گفت: انتظارم از نکونام که 100 بازی ملی دارد، این است که در فوتبال ما حرکت مثبتی ایجاد کند. او در فوتبال اروپا بازی نموده است. به عنوان کسی که سنم از نکونام بیشتر است، به او می گویم چیزی را که در فوتبال اروپا یاد گرفته ای در اینجا نشان بده، نه چیزی که در کشورهای عربی آموختی! انگار که تفکرش در کشورهای عربی مانده و خودش به اروپا رفته است. من به عنوان کسی که سنم بیشتر از نکونام است به او پیشنهاد می کنم که به دنبال کار فنی فوتبال باشد و کوشش کند حریف را به صورت فنی شکست دهد، اما امروز بعضاً شاهد مسائل دیگری بودیم.

یزدی با تبریک دوباره پیروزی نساجی به مردم قائمشهر گفت: نساجی به نسبت جمعیت خود، بیشترین طرفدار را در ایران دارد، نه تراکتورسازی. قائمشهر 200 هزار نفر جمعیت دارد و 20 هزار نفر به استادیوم می آیند. به نظر هر کسی که مخالف من است، احترام می گذارم، اما به نظرم تیم نساجی در ایران، بیشترین و پرشورترین طرفداران را دارد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا تنها داوری در چهار شکست اخیر استقلال خوزستان نقش داشته است یا خیر، توضیح داد: در بازی اول باید به تراکتورسازی می باختیم، اما معادلات در تمام فوتبال جهان همین است. داور در اعلام پنالتی تراکتورسازی، اشتباه تأثیرگذاری مرتکب شد. این اشتباه، تیم ما را از جریان بازی خارج کرد و ضرر کردیم. مقابل صنعت نفت در جام حذفی، داور سه پنالتی گرفت که دو پنالتی صحیح نبود و قبل از آن یک پنالتی درست هم باید آفساید اعلام می شد. مقابل پارس جنوبی هم داور دو بازیکن ما را اخراج و اتفاقات دیگری رقم زد. همه شاهد بودند امروز در گل اولی که خوردیم، روی بازیکن ما خطا شد، اما داور به اشتباه، خطای بازیکن ما را اظهار داشت و به او اخطار داد.

سرمربی استقلال خوزستان در واکنش به صحبت خبرنگاری که معتقد بود نساجی بیشترین ضرر را از اشتباهات داوری دیده است، اعلام نمود: من درباره نساجی صحبت نمی کنم. درباره اتفاقات در جریان بازی ما با نساجی، داور علیه ما سوت زد. مگر اختلاف ما و نساجی چقدر است؟ دو خطا به سود یک تیم نمی گیرند و همان توپ ها وارد دروازه ما می شوند. نساجی موقعیت آنچنانی نداشت، اما ما چند موقعیت گلزنی خوبی داشتیم و تیم مان کیفیت خوبی داشت. امروز شکست خوردیم، اما به طرفداران نساجی که در دیدارهای این تیم مشخص نماینده هستند، تبریک می گویم.

یزدی در مورد مسائل مالی باشگاه استقلال خوزستان اعلام نمود: مدیریت باشگاه کوشش می نماید شرایط لازم را برای ما فراهم کند، اما حداقل ها را نداشتیم. ما باید در سرما، گرمکن داشته باشیم که امروز نداشتیم. این یکی از مسائل ما بود. شاید نباید راجع به گرمکن صحبت کنم. همه دارند کوشش می نمایند، اما هنوز دغدغه حداقل ها را داریم. امیدوارم این کوشش ها به سرمنزل مقصود برسد. من به این تیم امیدوار هستم. استقلال خوزستان پنج ملی پوش امید، دو بازیکن تیم ملی دانشجویان و چند بازیکن بااستعداد دیگر دارد که می توانند 11 بازیکن جوان و خوب برای آینده باشند، آن هم با قراردادهای 40 تا 50 میلیون تومانی. می توانیم این بازیکنان را بیشتر در فوتبال کشور ببینیم.

وی با بیان اینکه کادر فنی استقلال خوزستان، تیم را با کمترین هزینه بسته است، گفت: این دلیل نمی گردد که ببازیم و باید تیم را قوی کنیم. متأسفانه عده ای مسائلی بر سر راه ما می گذارند. گرمکن و پول، مسائل ما نیست. فکر می کنم تفکر این عده باید عدالت محور باشد. من عدالت را در کمیته انضباطی ندیدم. در جایی که جایگاه آن متعلق به امام علی (ع) است، شاهد دوگانگی و چندگانگی در صدور آرای کمیته انضباطی هستیم و این، عدم وجود عدالت را نشان می دهد.

سرمربی استقلال خوزستان در ادامه نقدها خود از کمیته انضباطی گفت: این افراد باید پاسخگو باشند که چرا شب بازی، بازیکن ما را محروم نموده و بازیکن حریف را می بخشند. آنها برای پرسپولیس یک نوع رأی می دهند و برای استقلال خوزستان، یک نوع. هیچ عدالت محوری در کمیته انضباطی وجود ندارد. هر چند اتفاقاتی رخ می دهد که امیدوارم مثبت باشد.

یزدی پس از صحبت یکی از مجله میهن مبنی بر اینکه اگر او مربی خوبی بود، تیمش در دیدارهای متوالی شکست نمی خورد، توضیح داد: نمی دانم شما چقدر فنی هستید. اگر جریان بازی را رصد کنید، می بینید از ابتدا مستحق باخت نبودیم. مگر اختلاف تیم ما با نساجی چقدر است؟ اختلاف در دریافت یا ندریافت دو خطاست و این اتفاقات، جریان بازی را تغییر می دهد. اگر یک تیم گل بزند یا گل بخورد، جریان مسابقه چه تغییری می نماید؟

وی با بیان اینکه تیمش با اشتباه تأثیرگذار داوری گل خورد، اعلام نمود: شاید داوران علیه نساجی هم اشتباه نموده باشند، اما ما بیشترین ضرر را از داوری دیدیم. هر کسی مخالف است، ما مستندات آن را داریم. این در حالی است که به سادگی از این اشتباهات می گذرند. نساجی می تواند شب بازی، بازیکن محروم خود را ببخشد، اما بازیکن ما را به یکباره محروم می نمایند. ما یک هفته تمرین کردیم که این بازیکن ما در زمین باشد. سه مدافع ما در این مسابقه، در پست تخصصی خود بازی نمی کردند، چون بازیکنان موردنظرمان را در این پست نداشتیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 فروردین 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 1823

به "مازندران، داریوش یزدی: انتظار دارم آقایی که 100 بازی ملی دارد دنبال فنی بازی کردن باشد، نساجی 20 بازیکن اضافه داشت!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مازندران، داریوش یزدی: انتظار دارم آقایی که 100 بازی ملی دارد دنبال فنی بازی کردن باشد، نساجی 20 بازیکن اضافه داشت!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید