مجموعه کتاب فیلم به مثابه فلسفه نقد و آنالیز می گردد

به گزارش مجله میهن، مجموعه کتاب فیلم به مثابه فلسفه که به تازگی توسط نشر لگا چاپ شده، روز سه شنبه 20 آذر در مرکز فرهنگی شهر کتاب مورد نقد و آنالیز قرار می گیرد.

مجموعه کتاب فیلم به مثابه فلسفه نقد و آنالیز می گردد

مجموعه فیلم به مثابه فلسفه، 10 کتاب در مورد 10 فیلم مهم و اثرگذار سینمای دنیا است که با رویکرد فلسفی و نگرشی نو، با ترجمه و نگارش صالح نجفی توسط نشر لِگا منتشر شده است.

دست اندرکاران تهیه این مجموعه نوشته اند: در مجموعه فیلم به مثابه فلسفه به دنبال بیان نظریه های مختلف فلسفی درباره فیلم نیستیم، بلکه بیشتر در نظر داریم هر فیلمی را که می بینیم یا به تعبیری هر فیلمی را که می خوانیم، به عنوان یک متن فلسفی ورق بزنیم. در این جا فیلم ها را متنی فلسفی قلمداد می کنیم. مواجهه ای که متفاوت از نقد فیلم عمل می نماید.

کازابلانکا، همشهری کین، پرسونا، راشومون، سال گذشه در مارین باد، آنی هال، کپی برابر اصل، ماگنولیا، حرکت اشتباه، و کتابی دیگر تحت عنوان سینما به مثابه تمثیلِ غار افلاطون عناوین این مجموعه هستند.

نشست نقد و آنالیز این مجموعه با حضور مازیار اسلامی و صالح نجفی همراه خواهد بود.

این برنامه سه شنبه 20 آذر از ساعت 16:30 در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه سوم برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 2449

به "مجموعه کتاب فیلم به مثابه فلسفه نقد و آنالیز می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجموعه کتاب فیلم به مثابه فلسفه نقد و آنالیز می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید