محصولات با کیفیت روستایی و اشتغال خانگی، گواهی استاندارد می گیرند

به گزارش مجله میهن، خبرنگاران/قم رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: در حمایت از فراوری، محصولات با کیفیت روستایی و اشتغال خانگی، گواهی استاندارد می گیرند.

محصولات با کیفیت روستایی و اشتغال خانگی، گواهی استاندارد می گیرند

نیره سادات پیروز بخت عصرگاه امروز 12 دی ماه در آئین تجلیل از واحدهای فراوریی نمونه استاندارد استان قم، در مرکز همایش های بین المللی شهرداری قم مطرح نمود: هدف اصلی این سازمان مدیریت استاندارد در حوزه های زیست محیطی، افزایش کیفیت، انرژی و ایمنی محصولات است.

رئیس سازمان ملی استاندارد اعلام کرد: این سازمان برآن است که با پرهیز از برخورد قضایی و نگاه پلیسی به واحدهای فراوریی، با ارائه مشاوره های کاربردی ظرفیت هر یک از این واحدها را برای افزایش کیفیت محصولات فراوریی به کار بگیرد.

وی توضیح داد: همچنین در حمایت از فراوری و رشد مالی، محصولات با کیفیت روستایی و اشتغال خانگی، گواهی استاندارد می گیرند،ضمن اینکه در حمایت از رونق فراوری نیز تعامل و همکاری خوبی در مسائل مربوط به ایمنی و سلامت واحدهای فراوریی شکل گرفته است.

پیروز بخت اظهار داشت: به تازگی شاهد برطرف تعلیق ایران در مجمع بین المللی اندازه شناسی بودیم و با عضویت ایران در این مجمع که تا سال 2022 تداوم دارد، حضوری پررنگ و موثر در بازارهای دنیای و صادرات محصولات پیدا می کنیم.

وی اعلام کرد: با توجه به رویکرد سازمان ملی استاندارد، خوشبختانه همگام با پیشرفت های بینالمللی و تغییرات جدی در داخل کشور در زمینه فراوری، لطمه ای جدی از تحریم های همه جانبه متحمل نشده ایم.

رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: در طول ده سال گذشته نیز اصلاحات متعددی بر روی قوانین از سوی مجلس شورای اسلامی اتخاذ شده است که در پیشبرد اهداف موثر است.

وی مطرح نمود: حرکت به سمت شیوه های نوین در استاندارد و بازنگری بر قوانین، بخش زیادی از مسائل را برطرف می نماید، و با اهتمام ویژه به روزترین معیارهای استاندارد در قوانین جدید پیرامون توسعه نظام استاندارد عملیاتی می گردد.

پیروز بخت توضیح داد: رعایت شاخص ها و معیارها موجب شده است صندلی رعایت استاندارد ایران در سال 98 از 36 به 22 ارتقاء پیدا کند و امروز معیارهای استاندارد ملی ایران در بیش از 70 کشور دارای مقبولیت است.

وی در خصوص کیک های حاوی قرص نیز شرح داد: این مساله، توطئه ای برای ایجاد اخلال در نظام فراوری و صادرات بود، پس از پیدا شدن قرص،بازرسی های گسترده ای شکل گرفت و بیش از 4 هزار نمونه گیری از بعضی از کیک ها انجام شد.

رئیس سازمان ملی استاندارد درباره طرح طاها اظهار داشت: این طرح، اقدامی مهم برای صیانت از حقوق مصرف کننده و ترویج استاندارد است که با اندازه گیری از اوزان و ترازوهای سطح بازار اتفاق می افتد،در این باره در امسال بیش از 400 هزار بازرسی و 5 هزار نمونه گیری ثبت شد.

وی با اشاره به ترویج برند حلال نیز اعلام کرد: در تحقق این امر شورای فقهی کالای حلال در قم تشکیل شد و ما در تلاشیم به یکی از کشورهای محور در ترویج و فراوری کالا و محصولات حلال در دنیا مطرح شویم.

/

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 اسفند 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 15151

به "محصولات با کیفیت روستایی و اشتغال خانگی، گواهی استاندارد می گیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محصولات با کیفیت روستایی و اشتغال خانگی، گواهی استاندارد می گیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید