محمدی: تعویق المپیک به نفع کشتی شد، مسئولان ورزش شرایط برگزاری اردوها را مهیا نمایند

به گزارش مجله میهن، سرمربی تیم ملی کشتی آزاد ابراز امیدواری کرد، با یاری و حمایت وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و فدراسیون پزشکی ورزشی در یک شرایط خوب و ویژه اردوهای تیم های ملی کشتی هرچه زودتر برگزار شوند.

محمدی: تعویق المپیک به نفع کشتی شد، مسئولان ورزش شرایط برگزاری اردوها را مهیا نمایند

به گزارش مجله میهن و به نقل از سایت فدراسیون کشتی، غلامرضا محمدی، سرمربی تیم ملی کشتی آزاد گفت: ابتدا سال نو را به تمامی هموطنان عزیزم تبریک می گویم و امیدوارم که سال خوبی را در پیش داشته باشند و ان شاءالله که هرچه زودتر از شر این ویروس خطرناک خلاص شویم.

وی ادامه داد: شیوع ویروس کرونا اتفاقی است که در دنیا افتاده و همه گیر شده است و همگی ما از این موضوع ناراحت و نگران هستیم و موضوع ورزش و به خصوص کشتی که پرچمدار ورزش ما در المپیک ها بوده است نیز از این قاعده مستثنی نیست. امیدواریم که هرچه زودتر این بحران در دنیا حل گردد و مردم به شرایط عادی برگردند.

دارنده مدال های نقره و برنز دنیا در خصوص به تعویق افتادن المپیک 2020 توکیو توضیح داد: در کل و به صورت کلان دیدگاه این است که این موضوع به نفع ورزش و کشتی ما باشد و در این بین این اتفاق به خصوص می تواند به نفع کشتی آزاد ما باشد، چراکه با توجه به اُفتی که در چند سال گذشته به وجود آمده بود با سعی و کوشش توانستیم در مسابقات دنیای سال گذشته در قزاقستان در سکوی سوم دنیا قرار بگیریم، ولی برای رسیدن به طلای المپیک تیم ملی کشتی آزاد احتیاج به زمان داشت و این موضوع به خاطر خیلی از مسائل و موارد از جمله بحث آمادگی جسمانی، حضور برخی از کشتی گیران در اوزان جدید و آمدن چهره های تازه به وزن های جدید بود و ما قطعاً برای حضور در المپیک و کسب مدال طلا در این میدان عظیم احتیاج به زمان داشتیم تا بتوانیم به صورت کامل آماده شویم و این رخ داد.

وی با تأکید بر اینکه تمامی کسانی که در برنامه های فنی تیم ملی کشتی آزاد حضور داشتند شانس شرکت در المپیک توکیو را نیز دارند، گفت: از همین الان اعلام می کنم همه شانس حضور در المپیک را دارند و می توانند خودشان را امتحان نمایند و این انگیزه باید در تک تک کشتی گیران باشد و کادر فنی این امکان را به آنها می دهد. مطمئنم این رقابت در نهایت به نفع کشتی ما در المپیک تمام می گردد.

محمدی در خصوص تمرینات ملی پوشان گفت: کشتی گیران با ما هماهنگ هستند و به طور شخصی تمرینات خود را انجام می دهند، اما راهنمایی آنها از راه دور، کار را سخت نموده و مسائل خاص خود را دارد و امیدوارم هر چه زودتر بتوانیم اردوهای تیم های ملی را برگزار کنیم.

وی با تشکر از حمایت های وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک از ورزش ملی کشور مطرح نمود: امیدوارم با یاری و حمایت وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و فدراسیون پزشکی ورزشی، بتوانیم در یک شرایط خوب و ویژه اردوهای تیم ملی را هرچه زودتر برگزار کنیم.

محمدی با تردید در خصوص این موضوع که در یکی دو ماه آینده شرایط شیوع ویروس کرونا، بهتر خواهد شد یا خیر و شرایط برگزاری اردوها چگونه خواهد شد، اضافه نمود: کشتی به عنوان پرچمدار ورزش کشور باید مورد توجه قرار گیرد و برنامه های آن در اولویت ورزش کشور باشد و هرچه زودتر باید اردوها برگزار گردد، به نظر من می گردد اردوها را با شرایط ویژه برگزار کرد و برای این کار ابتدا باید از کشتی گیران تست گرفته گردد و با رعایت کردن موارد بهداشتی و ایمنی قبل از ورود و بعد از ورود و قرنطینه کردن نفرات و نگهداری در یک جای خاص و با ایجاد شرایط پزشکی که مسئله ای پیش نیاید اردو را برگزار کرد. باید به طور ویژه به کشتی نگاه گردد و سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان، صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک و خلیلیان، سرپرست فدراسیون پزشکی و ورزشی با نگاه حمایتی ویژه ای که به پرافتخارترین ورزش کشور دارند، به فدراسیون کشتی در این موضوع یاری نمایند و اگر همه دست به دست هم دهیم، به راحتی می توانیم اردوها را برگزار کنیم.

سرمربی تیم ملی در سرانجام در خصوص رعایت نکات بهداشتی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: در کلیت کار اگر مردم رعایت ننمایند، این قضیه حل نخواهد شد و توصیه های وزارت بهداشت بارها و بارها اعلام شده و در دنیا نیز این مسائل را به همه توصیه می نمایند. اگر در خانه بمانیم و خود قرنطینگی را انجام دهیم از خود و خانواده مان حفاظت کنیم و در اجتماعات حضور نداشته باشیم تا به امید خدا این مشکل هرچه زودتر حل گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 25 اردیبهشت 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 17777

به "محمدی: تعویق المپیک به نفع کشتی شد، مسئولان ورزش شرایط برگزاری اردوها را مهیا نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محمدی: تعویق المپیک به نفع کشتی شد، مسئولان ورزش شرایط برگزاری اردوها را مهیا نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید