مدیران عامل 12 درصد شرکت های دانش بنیان زنان هستند

به گزارش مجله میهن، زینب حمیدزاده امروز در آیین افتتاح اولین مرکز نوآوری بانوان دانشگاه علم و صنعت گفت: در 40 سال اخیر میزان دانش آموختگان زن نسبت به شروع انقلاب 17 برابر شده است که در واقع 80 درصد از این زنان در مقاطع کارشناسی و بالاتر هستند.

مدیران عامل 12 درصد شرکت های دانش بنیان زنان هستند

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر میزان تحصیلکردگان زن با مرد برابر شده است، اعلام کرد: حتی در برخی شهرها نسبت فارغ التحصیلی زنان به مردان 70 به 30 است.

مشاور بانوان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اضافه نمود: در اکوسیستم نوآوری و فناوری، تنها شاهد حضور 25 درصدی بانوان در مشاغلی چون عضو هیئت علمی دانشگاه ها و پژوهشگاه ها هستیم.

حمیدزاده با اعلام اینکه در سال 96 تنها مدیران عامل 10 درصد شرکت های دانش بنیان، زنان بوده اند، گفت: البته این میزان در سال 97 به 12 درصد افزایش پیدا نموده است اما باز هم نسبت به کل فارغ التحصیلان زن، قابل قبول نیست. البته ذکر این نکته نیز لازم است که در دانشگاه ها مقاومتی برای حضور زنان در بخش های نوآوری صورت نمی گیرد.

وی به مطالعات آسیب شناسی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) درباره حضور زنان در جامعه اشاره نمود و گفت: این مطالعات نشان می دهد، اکثریت زنان تحصیلنموده به دلیل توجه به هویت زنان در جامعه هویت اجتماعی خود را فراموش می نمایند و ما به دنبال راهکاری بودیم که بانوان متخصص بتوانند در جامعه هویت اجتماعی خود را حفظ نمایند.

مشاور بانوان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه مدلی تحت عنوان توان افزایی بانوان خلاق در سه محور در دستور کار معاونت قرار گرفته است، اضافه نمود: الگوسازی، تقویت زیرساخت ها و توسعه شبکه از جمله محورهای اجرای این برنامه به شمار می رود.

حمیدزاده با تاکید بر اینکه مدل مرکز نوآوری بانوان بر اساس فرمایشات رهبری استخراج شده است، اعلام کرد: به گفته ایشان مسئله مادری، همسری، خانه و خانواده جزو مسائل اساسی است و ایشان تاکید داشتند که در طرح هایی که برای زنان طراحی می گردد، بانوان باید حضور داشته باشند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 آبان 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 10820

به "مدیران عامل 12 درصد شرکت های دانش بنیان زنان هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیران عامل 12 درصد شرکت های دانش بنیان زنان هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید