مراسم تجلیل از هنرمندان صنایع دستی مازندران به صورت مجازی برگزار گردید

به گزارش مجله میهن، مراسم تجلیل از هنرمندان و صنعتگران صنایعدستی و هنرهای سنتی به مناسبت روز جهانی صنایعدستی به صورت مجازی در مازندران برگزار گردید.

مراسم تجلیل از هنرمندان صنایع دستی مازندران به صورت مجازی برگزار گردید

بهگزارش میراثآریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی مازندران، سیفالله فرزانه مدیرکل استان صبح سه شنبه 20 خرداد 99 در این مراسم گفت: صنایعدستی مازندران از جمله ظرفیت های استانی است که می تواند با اعتبارات کم، بهره بری قابل توجهی داشته باشد.

او با اشاره به این که ویروس کرونا و دوران قرنطینه باعث آسیب جدی به حوزه صنایعدستی شده است، اضافه کرد: بیمه بیکاری و دریافت تسهیلات بانکی از برنامه های در دست اقدام معاونت صنایعدستی استان است.

مدیرکل میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی مازندران یادآور شد: وجود 65 هنرمند مازندرانی که دارای مهر اصالت یونسکو و نشان ملی هستند، پشتوانه خوبی برای این هنرصنعت ملی به شمار می آید.

او با اشاره به ایجاد بازارچه فروش صنایعدستی به عنوان یکی از اقدامات مهم برای بازاریابی و فروش صنایعدستی در مازندران، اعلام کرد: ایجاد کیوسک های فروش صنایعدستی در سراسر استان در هتل ها و مراکز خدمات رسانی تأسیسات گردشگری برای حمایت از هنرمندان در دست پیگیری است.

در مراسم تجلیل از هنرمندان صنایعدستی مدیران شهرستانی و هنرمندان و صنعتگران شاخص استان به صورت مجازی و به وسیله ویدئوکنفرانس حضور داشتند.

منبع: میراث آریا
انتشار: 19 مرداد 1399 بروزرسانی: 19 مرداد 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 20686

به "مراسم تجلیل از هنرمندان صنایع دستی مازندران به صورت مجازی برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراسم تجلیل از هنرمندان صنایع دستی مازندران به صورت مجازی برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید