مراقب لنز های آرایشگاهی باشید

به گزارش مجله میهن، دبیر انجمن چشم پزشکی ایران، نسبت به تبعات و عوارض استفاده از لنز های چشمی که در آرایشگاه ها عرضه می شود، هشدار داد.

مراقب لنز های آرایشگاهی باشید

به گزارش گروه اجتماعی مجله میهن، علی صادقی طاری در آستانه برگزاری چهارمین همایش چشم پزشکی بهاره، با اعلام این خبر گفت: بعضا شاهد هستیم که برخی آرایشگاه ها برای زیبایی به مراجعین خود لنز پیشنهاد می کنند که در بیشتر موارد این لنز ها استاندارد نیستند و باعث آسیب جدی به چشم ها می شوند.

دبیر اجرایی چهارمین همایش چشم پزشکی بهاره، با اشاره به این مطلب که لنز چشمی به عنوان وسیله ای شناخته می شود که کاربرد پزشکی دارد، اضافه کرد: ممکن است در موارد خاص برای زیبایی از لنز استفاده شود که در این صورت نیز، می بایست با چشم پزشک مشورت شود.

صادقی طاری، با انتقاد از عرضه لنز های چشمی در هر موسسات غیر چشم پزشکی و آرایشگاهی، تاکید کرد: لنز چشمی را نمی توان همه جا تجویز کرد، زیرا برای استفاده از این لنز ها می بایست از سلامت چشم اطمینان داشت.

وی ادامه داد: برای استفاده از لنز، چشم باید عاری از هر نوع بیماری باشد. بنابراین، لازم است که افراد قبل از اینکه بخواهند از لنز چشمی استفاده کنند، حتی برای زیبایی، می بایست توسط چشم پزشک معاینه شوند.

دبیر انجمن چشم پزشکی ایران، به لنز های اجاره ای اشاره کرد و اضافه کرد: عفونت های چشمی، از تبعات استفاده از لنز های اجاره ای است که سلامت بینایی افراد را تهدید می کند.

دبیر اجرایی چهارمین همایش چشم پزشکی بهاره ادامه داد: معاینه چشم قبل از استفاده از لنز، خیلی مهم است، بطوریکه فردی که خشکی چشم دارد، نمی تواند از لنز های چشمی استفاده کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 اسفند 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 15169

به "مراقب لنز های آرایشگاهی باشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراقب لنز های آرایشگاهی باشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید