مریخ نورد چین تابستان به سیاره سرخ می رود

به گزارش مجله میهن، مدیر کمیته علم و فناوری تحت نظر سازمان هوافضای چین در مصاحبه اخیر خود گفت: چین میخواهد نخستین کاوشگر مریخ خود را بین جولای و آگوست سال جاری با هدف تکمیل مدار و فرود در سیاره سرخ آماده کند.

مریخ نورد چین تابستان به سیاره سرخ می رود

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی مجله میهن به نقل از شینهوا، بائو ویمین، مدیر کمیته علم و فناوری تحت نظر سازمان هوافضای چین در مصاحبه اخیر خود گفت: چین میخواهد نخستین کاوشگر مریخ خود را بین جولای و آگوست سال جاری با هدف تکمیل مدار و فرود در سیاره سرخ آماده کند.

بائو ویمن ادامه داد: پس از پرتاب به وسیله بزرگترین موشک حامل چین، انتظار می رود مدت زمان قابل توجهی طول بکشد تا مریخ نورد به مدار اطراف سیاره برسد.

به گفته ویمن، کاوشگر مریخ شامل استقرار یک کاوشگر مداری برای مطالعه سیاره سرخ و یک مریخ نورد رباتیک برای اکتشاف سطح است که یک فرود نرم بر روی سطح ایجاد می نماید.

مدیر کمیته علم و فناوری تحت نظر سازمان هوافضای چین گفت: فرود ایمن در مریخ دشوارترین و پر مخاطرهترین قسمت مأموریت است.

نخستین قدم که حدود 290 ثانیه طول خواهد کشید، شبیه به شکستن است و سرعت آن را از 4.8 کیلومتر در ثانیه کاهش می دهد و به 460 متر در ثانیه می رساند.

در مرحله بعد، یک چتر نجات باز خواهد شد و حدود 90 ثانیه طول می کشد تا سرعت از 460 متر در ثانیه به 95 متر در ثانیه کاهش یابد.

ویمن گفت: کل مراحل فرود حدود هفت تا هشت دقیقه طول خواهد کشید.

نوامبر گذشته ، چین با موفقیت آزمایشاتی را انجام داد که فرایند فرود کاوشگر را شبیه سازی و از موانع جلوگیری می نماید.

در ماه آوریل، چین گفت که نخستین مأموریت اکتشاف مریخ خود Tianwen-1 نامگذاری نموده است.

این نخستین مأموریت چین برای کاوش مریخ است که توسط سازمان فضایی این کشور برنامه ریزی شده و یکی از راه های بسیاری است که هدف آن رقابت بهتر با کوشش های کاوش فضایی ناسا است.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 مرداد 1399 بروزرسانی: 17 مرداد 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 20603

به "مریخ نورد چین تابستان به سیاره سرخ می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مریخ نورد چین تابستان به سیاره سرخ می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید