مسابقات وزنه برداری قهرمانی جهان ، رکوردهای جهان برای سهراب مرادی

سهراب مرادی با سه مدال طلا اولین طلاهای ایران در مسابقات جهانی را به دست آورد و رکوردار جهان در یک ضرب، دو ضرب و مجموع نام گرفت.

مسابقات وزنه برداری قهرمانی جهان ، رکوردهای جهان برای سهراب مرادی

به گزارش خبرنگاران ، در ادامه مسابقات وزنه برداری قهرمانی دنیا در ترکمنستان سهراب مرادی و امیر حقوقی ملی پوشان دسته 96 کیلوگرم کشورمان از ساعت 16، امروز (چهارشنبه 16 آبان ماه) روی تخته رفتند و به رقابت با 10 وزنه بردار دیگر از کشورهای کلمبیا، گرجستان، چین ، قطر، روسیه، کانادا، تایلند، بلاروس، رومانی و قزاقستان پرداختند.

یک ضرب:

مرادی در نخستین حرکت موفق به مهار وزنه 181 کیلوگرمی شد. وی در دومین کوشش با انتخاب وزنه 186 کیلوگرمی به حدنصاب جدید دنیا در این دسته حمله کرد که با وجود بالا بردن این وزنه، اما موفق به کسب 3 چراغ سفید از سوی داوران نشد. مرادی در سومین حرکت این وزنه را مهار کرد تا علاوه بر کسب مدال طلا رکورد دنیا در این دسته را نیز به نام خود ثبت کند.

حقوقی دیگر نماینده کشورمان در این دسته در حرکات اول و دوم موفق به مهار وزنه های 161 و 167 کیلوگرمی شد، اما در مهار وزنه 171 کیلوگرمی ناکام بود تا با همان 167 کیلو در رده چهاردهم این حرکت قرار گیرد.

تائو تیان از چین با 181 کیلوگرم نقره گرفت و مدال برنز به نماینده بلاروس با 180 کیلوگرم رسید.

دوضرب:

مرادی در اولین حرکت وزنه 223 کیلوگرمی را بالای سر برد. وی در دومین حرکت نیز با مهار وزنه 230 کیلوگرمی رکورد دوضرب و مجموع این دسته را نیز به نام خود ثبت کرد تا با 416 کیلوگرم علاوه بر طلای دوضرب، طلای مجموع را هم بگیرد. مرادی در آخرین حرکت موفق به مهار وزنه 237 کیلوگرمی نشد تا با همان 230 کیلو ضمن شکست رکورد دنیا، هر 3 مدال طلای این دسته را از آن خود کند.

مرادی رکورد یک ضرب استاندارد دنیا را یک کیلوگرم ارتقا داد. او همچنین رکورد دوضرب را 5 و رکورد مجموع را 15 کیلوگرم ارتقا داد.

حقوقی نیز ابتدا موفق به مهار وزنه های 201 و 207 کیلوگرمی شد، اما در سومین حرکت موفق به مهار وزنه 213 کیلوگرمی نشد تا با مجموع 374 کیلوگرم به کار خود خاتمه دهد.

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 4 فروردین 1398 بروزرسانی: 4 فروردین 1398 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 1789

به "مسابقات وزنه برداری قهرمانی جهان ، رکوردهای جهان برای سهراب مرادی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسابقات وزنه برداری قهرمانی جهان ، رکوردهای جهان برای سهراب مرادی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید