معاون مدیر کل سازمان تجارت جهانی: ازبکستان می تواند در عرض دو سال به WTO بپیوندد

روند پیوستن به WTO احتیاج به اصلاحات داخلی و اقتصاد باز دارد که همه اینها در این کشور در حال وقوع است و رهبری کشور علاقه مند به پیوستن به سازمان تجارت جهانی است.

معاون مدیر کل سازمان تجارت جهانی: ازبکستان می تواند در عرض دو سال به WTO بپیوندد

به گزارش خبرنگار گروه بین الملل خبرنگاران، Trend به نقل از رسانه های ازبکستان، گزارش داد، معاون مدیر کل سازمان تجارت جهانی (WTO) آلن ولف در کنفرانس بین المللی انسجام در آسیای مرکزی: چالش ها و فرصت های جدید گفت که ازبکستان ممکن است در عرض دو سال سازمان تجارت جهانی بپیوندد.

آلن ولف گفت: روند پیوستن به WTO به تازگی شروع شده است. این امر احتیاج به اصلاحات داخلی و اقتصاد باز دارد - همه اینها در این کشور در حال وقوع است. رهبری کشور علاقه مند به پیوستن به سازمان تجارت جهانی است. مذاکرات با شرکای تجاری کشور برگزار خواهد شد، آنها این روند را تسهیل خواهند کرد. همه اینها طی یک یا دو سال انجام خواهد شد که بسیار سریع است. اما این تنها شروع راه است.

معاون مدیر کل همچنین اضافه نمود که پیوستن به سازمان تجارت جهانی برای ازبکستان و سایر کشورهای منطقه آسیای مرکزی بسیار مفید است، زیرا قزاقستان و قرقیزستان قبلا به این سازمان بین المللی پیوسته اند. امروزه ازبکستان در صادرات پنبه رتبه پنجم را دارد، فراوری در کشور در حال توسعه است. باز شدن بازارهای خارجی و اصلاحات داخلی باعث می گردد سرعت رشد این بخش ها تسریع گردد.

گفتنی است که سازمان تجارت جهانی به حل و فصل منازعات مربوط به تجارت بین المللی به طریق صلح آمیز یاری می نماید و دسترسی به بازارهای جهانی را برای کشورها باز می نماید. مجموعه ای واحد از قوانین قابل اجرا برای همه 164 عضو سازمان، کل رژیم تجارت را بسیار ساده می نماید. به هنگام حذف موانع گمرکی، واردات کالاهای با کیفیت بالا با قیمت های مقرون به صرفه افزایش می یابد که فراوری محلی، رقابت بازار و صادرات را توسعه می دهد.

برای عضویت در این سازمان، کشور باید با قوانین و مقررات سازمان تجارت جهانی منطبق باشد، یعنی ملزم به انجام اصلاحات مالیاتی، گمرکی و اداری می باشد. اعضای سازمان باید طبق قوانین کلی بازی نموده و در قلمرو خود برای بقیه اعضا شرایط مساوی فراهم نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: بروزرسانی: 27 خرداد 1398 شناسه مطلب: 3563

به "معاون مدیر کل سازمان تجارت جهانی: ازبکستان می تواند در عرض دو سال به WTO بپیوندد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون مدیر کل سازمان تجارت جهانی: ازبکستان می تواند در عرض دو سال به WTO بپیوندد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید