مهمترین ابزار برای پیشرفت در حوزه آزمایشگاهی، تیم سازی است

به گزارش مجله میهن، رئیس آزمایشگاه مرکزی دانشگاه امیرکبیر گفت: مهمترین ابزار برای پیشرفت در حوزه آزمایشگاهی و تولید و فناوری، کار گروهی و تیم سازی است.

مهمترین ابزار برای پیشرفت در حوزه آزمایشگاهی، تیم سازی است

به گزارش گروه فناوری خبرگزاری دانجشو، نیکبخت رئیس آزمایشگاه مرکزی دانشگاه امیرکبیر در نشست رابطین مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی که هم اکنون در دانشگاه صنعتی امیرکبیر درحال برگزاری است، گفت: ایران در حال حاضر در یک جنگ اقتصادی تمام عیار حضور دارد و شاید این جنگ اقتصادی خیلی بد نباشد، زیرا می توانیم از این تحریم ها به عنوان فرصت استفاده کنیم. هر کدام از ما باید در این شرایط حساس وظیفه خود را به درستی اجرا کنیم.

نیکبخت با بیان اینکه طی چند سال گذشته در حوزه تولید علم با پیشرفت روبه رو بوده ایم، شرح داد: آموزش عالی در دهه 60 به نیروی کار پرداخت، از دهه 70 به بعد تعداد دانشجویان تحصیلات تکمیلی افزایش پیدا کرد و در ادامه نیز تعداد انتشارات افزایش یافت این فرآیند موجب شد اکنون ایران در حوزه تولید علم به رتبه 16 جهان و رتبه اول خاورمیانه دست یابد.

رئیس آزمایشگاه مرکزی دانشگاه امیرکبیر ادامه داد: ایران بعد از دهه 60 به توسعه و تولید فناوری پرداخت در این زمینه تاکنون 10 هزار میلیارد تومان فروش داشته ایم. در حقیقت شرکت های دانش بنیان و آموزش عالی و مراکز تحقیقاتی به عنوان قطعه های یک پازل در کنار هم قرار گرفته اند و با تلاش و پشتکار به این رتبه دست یافته اند.

وی با بیان اینکه یکی از عناصر مهم برای رسیدن به اهداف، شرکت در کار های گروهی است، خاطر نشان کرد: مهمترین ابزار برای پیشرفت در حوزه آزمایشگاهی و تولید و فناوری، کار گروهی و تیم سازی است؛ بنابراین هر یک از ما موظف هستیم نقش خود را به بهترین نحو ایفا کنیم. در حقیقت شبکه های آزمایشگاهی در راستای نیل به ارتقای سطح خدمات و آزمایشگاه های کشور راه اندازی شده اند و امیدوار هستیم این بخش پیش از پیش ارتقا یابد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 آبان 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 11381

به "مهمترین ابزار برای پیشرفت در حوزه آزمایشگاهی، تیم سازی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهمترین ابزار برای پیشرفت در حوزه آزمایشگاهی، تیم سازی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید