مکاتبه با سازمان انرژی اتمی در خصوص کارخانه ید گلستان انجام شد

به گزارش مجله میهن، امیر عبدوس در مصاحبه با خبرنگاران اظهار کرد: مجوز استقرار و بهره برداری از کارخانه ید گلستان در دهه 80 صادر گردیده است.

مکاتبه با سازمان انرژی اتمی در خصوص کارخانه ید گلستان انجام شد

وی با اشاره به این که مجوز استقرار کارخانه شورابه ید که کاری مشابه کارخانه ید (کانسار خزر) انجام می دهد در زمان مدیرکل سابق محیط زیست گلستان صادر گردیده است، اضافه نمود: از نیمه دوم سال گذشته درخواست هایی در خصوص دریافت مجوز بهره برداری از کارخانه شورابه ید تحویل محیط زیست گلستان گردیده اما به دلیل ابهامات در مورد مدیریت پساب این واحد مجوز صادر نگردیده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان ادامه داد: از سال گذشته مکاتبه با سازمان انرژی اتمی در خصوص وجود مواد پرتوزا در پساب کارخانه ید را انجام داده ایم.

وی اضافه نمود: در ابتدا سازمان انرژی اتمی اعلام می کرد که سازمان حفاظت محیط زیست در این حوزه مسئولیت ندارد و ما خودمان مسئولیم و شما نگران نباشید ما نطارت های لازم را داریم و ضرورتی به ورود شما در این موضوع وجود ندارد.

عبدوس توضیح داد: بعد از اینکه ما به قانون هوای پاک و ماموریت هایی که در خصوص استانداردهای پرتوزایی بر عهده محیط زیست نهاده گردیده اشاره کردیم سازمان انرژی اتمی نتایج اندازه گیری ها، توصیه ها و الزامات را برای ما ارسال کرد.

وی اظهار داشت: سازمان انرژی اتمی تاکنون در پاسخ به مکاتبات ما نگرانی در خصوص پرتوزا بودن پساب کارخانه ید گلستان را القا نکرده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 دی 1397 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 791

به "مکاتبه با سازمان انرژی اتمی در خصوص کارخانه ید گلستان انجام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مکاتبه با سازمان انرژی اتمی در خصوص کارخانه ید گلستان انجام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید