ناآشنایی گردشگران با خراسان شمالی علت بی رونقی اقامت گاه های بوم گردی

به گزارش مجله میهن، رئیس اتحادیه اقامت گاه های بوم گردی خراسان شمالی گفت: یکی از عللی که موجب شده تا اقامت گاه های بوم گردی در این استان نتوانند به طور ویژه فعالیت نمایند، نداشتن شناخت گردشگران از این استان است.

ناآشنایی گردشگران با خراسان شمالی علت بی رونقی اقامت گاه های بوم گردی

علی وصالی در گفت وگو با خبرنگار مجله میهن، با اشاره به این که خراسان شمالی دارای جاذبه های گردشگری و تاریخی فراوانی است، اضافه نمود: این استان دارای انواع حیات وحش، مکان های تاریخی، گونه های گیاهی، مناطق کویری، مرتعی، جنگلی و حدود 300 کیلومتر مرز مشترک است که می تواند عامل بسیار مهمی برای جذب گردشگر باشد.

وی ادامه داد: اما تبلیغات کم از مکان های تاریخی و گردشگری این استان موجب شده تا شمار فراوانی از گردشگران از این استان شناخت چندانی نداشته باشند در نتیجه حضور آن ها در این استان کم رنگ گردد.

رئیس اتحادیه اقامت گاه های بوم گردی خراسان شمالی با بیان این که تاکنون 30 مجوز برای راه اندازی اقامت گاه های بوم گردی در این استان صادر شده است، اعلام نمود: از این تعداد هشت اقامت گاه راه اندازی شده و در حال خدمات رسانی به گردشگران هستند.

وصالی توضیح داد: برخی از این اقامت گاه ها به خوبی توانسته اند به کسب درآمد برسند و نداشتن شناخت گردشگران از خراسان شمالی موجب شده تا برخی نیز به درآمد مطلوب نرسند.

وی گفت: به عنوان مثال شهرستان راز و جرگلان از پتانسیل های زیادی برای جذب گردشگر دارد اما از آنجایی که ناشناخته است، اقامت گاه های بوم گردی چندانی نیز در مناطق روستایی این شهرستان ایجاد نشده است.

رئیس اتحادیه اقامت گاه های بوم گردی خراسان شمالی با بیان این که یکی دیگر از مسائل موجود در اقامت گاه های بوم گردی این استان نداشتن شناخت افراد فعال در این مکان ها با اهداف اقامت گاه های بوم گردی است، ادامه داد: در حقیقت گاهی اوقات اقامت گاه بوم گردی با هتل، متل و مسافرخانه اشتباه گرفته می گردد و فرد کلید اقامت گاه را به مسافر و گردشگر می دهد و خود از آن مکان خارج می گردد.

وصالی اعلام نمود: این در حالی است که یک گردشگر در یک اقامت بوم گردی برای مالک اقامت گاه مانند یک مهمان، خواهر و یا بردار است و باید مالک اقامت گاه بوم گردی گردشگر را با فرهنگ، آداب و رسوم مختلف آن منطقه آشنا کند و مناطق مختلف آن مکان را به وی نشان دهد و معرفی کند.

وی توضیح داد: یکی از اهداف مهم اقامت گاه های بوم گردی در روستاها، رونق بخشی به این مناطق است و مردم روستا می توانند حدود 30 درصد محصولات خود را به وسیله این مناطق به فروش برسانند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 2510

به "ناآشنایی گردشگران با خراسان شمالی علت بی رونقی اقامت گاه های بوم گردی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناآشنایی گردشگران با خراسان شمالی علت بی رونقی اقامت گاه های بوم گردی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید