نحوه برخورد با موارد مشکوک به کرونا در اماکن توریستی

به گزارش مجله میهن، همزمان با بازگشایی تدریجی اماکن گردشگری و احتمال از سرگیری سفر ها بعد از ماه رمضان، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در پروتکلی، نحوه برخورد با موارد مشکوک به کرونا را در اماکن توریستی تشریح کرده است.

نحوه برخورد با موارد مشکوک به کرونا در اماکن توریستی

به گزارش ایسنا، پیش بینی شده موج سفر در تعطیلات عید فطر خیز بردارد، نگرانی هایی هم مطرح است که این سفرها، موج دوم شیوع ویروس کرونا را تشدید کند. دبیر کمیته اماکن گردشگری و فضا های ورزشی ستاد ملی کرونا از استان ها و سایر دستگاه ها خواسته آمادگی کامل داشته باشند و نظارت ها را بیشتر کنند تا با غفلت، زمینه انتشار مجدد ویروس کرونا ایجاد نشود. در دستورالعملی هم که همزمان با رفع محدودیت های تردد های بین استانی صادر شده از مردم خواسته هوشمندانه و به وقت ضرورت و با رعایت الزامات بهداشتی و فاصله گذاری، سفر بروند.

این دستورالعمل که با عنوان سفر هوشمند در دوران کرونا صادر شده ضمن این که تاکید می کند از انجام سفر های غیرضروری پرهیز شود و در سفر های ضروری الزامات بهداشتی و سلامت و فاصله گذاری اجتماعی رعایت شود، درباره نحوه برخورد با موارد مشکوک به کرونا توصیه می کند: در صورت برخورد با پرسنل مشکوک به بیماری کرونا و دارای علائم مربوطه از ادامه فعالیت ایشان جلوگیری شود و بازگشت به کار به ارایه گواهی سلامت از پزشک معتمد متخصص طب کار یا سایر متخصصان مشخص شده از سوی وزارت بهداشت، منوط باشد.

همچنین در صورت مشاهده فرد مشکوک در بین گردشگران برای پیشگیری از انتقال احتمالی آلودگی به دیگران، ایشان را به استفاده از وسایل حفاظت فردی، از جمله ماسک و دستکش توصیه کرده و اقلام لازم در اختیار ایشان قرار داده شود.

در موارد پیشرفته و علایم شدید از طریق سامانه تلفنی بهداشت به شماره های 190 (ستاد فوریت های سلامت محیط و کار) و 4030 (سامانه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای پاسخگویی به سئوالات مردم درخصوص ویروس کرونا) راهنمایی لازم دریافت شود.

دستورالعمل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مشخص کرده که وظیفه تامین اقلام بهداشتی مورد نیاز برای حفاظت فردی و بهداشتی کارکنان و گردشگران شامل انواع دستکش یکبار مصرف، انواع ماسک، شیلد محافظ، محلول ضدعفونی دست و سطوح در واحد های اقامتی به عهده مدیر واحد، در پایانه ها، راه آهن و فرودگاه فقط برای کارکنان به عهده مدیران این مراکز است.

لازم است در فضا های عمومی مانند آسانسور در واحد های اقامتی، میز پذیرش، صندوق رستوران، سرویس عمومی لابی، کنار دستگاه حضور و غیاب کارکنان، سالن های ورودی فرودگاه و پایانه های حمل و نقل و محل تحویل بار و امثالهم، ماده ضدعفونی دست نصب شود.

برای ایجاد فاصله ایمن بین گردشگران و کارکنان شاغل در تاسیسات گردشگری توصیه شده در وهله اول با گذاشتن میز های بزرگ یا موانع و اجسام، فاصله بین کارکنان و گردشگران را به بیش از یک متر رسانده شود.

در مرحله دوم از موانع طلقی، شیشه ای یا پلاستیکی برای محفوظ کردن واحدهایی، چون صندوق، گیشه، پذیرش هتل ها و امثالهم استفاده شود.

تمام پرسنل شاغل در تاسیسات گردشگری برای حفاظت فردی موظفند هنگام کار از ماسک، دستکش و لباس کار تمیز استفاده کنند و بر اساس نوع شغل و لزوم نزدیکی به گردشگران، مانند خانه دار هتل ها، استفاده از شیلد محافظ هم توصیه می شود. افرادی که در واحد های اداری و مالی و امثالهم مشغول هستند به شرط وجود فاصله مناسب بین کارکنان و ارباب رجوع از انجام این عمل مستثنی هستند. پرسنل واحد های دارای ارتباط مستقیم با گردشگران هم موظفند قبل از خروج از محل کار دوش بگیرند.

گردشگران هم برای حفظ سلامت موظف اند در وسایل نقلیه اعم از تاکسی های بین شهری، اتوبوس ها، قطار، هواپیما، ترمینال ها، فرودگاه، راه آهن و دیگر فضا های عمومی از ماسک و دستکش استفاده کنند و تاسیسات گردشگری برای خدمت رسانی می توانند این اقلام را در اختیار گردشگران قرار دهند.

کمیته اماکن گردشگری و فضا های ورزشی ستاد ملی کرونا، نظارت بر اجرای دستورالعمل سفر هوشمند را به اداره های کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ها واگذار کرده و خواسته که کمیته ای متشکل از ناظران خصوصی و کارشناسان بهداشت تشکیل دهند تا نظارت های دوره ای و حداقل یک بار در ماه انجام شود. مردم و مسافران هم در صورت مشاهده تخلفات می توانند به شماره تلفن 09629 گزارش دهند. الزاما در هر استان باید شماره تماسی برای پیگیری شکایت ها و گزارش تخلفات اختصاص داده شود و در ترمینال، راه آهن و فرودگاه به اطلاع مسافران برسد.

این دستورالعمل به سفر های داخلی مربوط می شود و درباره غربالگری مسافران در ورودی شهر ها و یا قرنطینه و یا بازگرداندن مسافران دارای علائم کرونا، اشاره ای نداشته، اما استان ها، مقاصد سفر و تاسیسات و اماکن گردشگری و حمل و نقل را به رعایت همه پروتکل های ستاد ملی کرونا و اجرای روش های علمی تایید شده، ملزم کرده است.

منبع: فرارو
انتشار: 20 تیر 1399 بروزرسانی: 20 تیر 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 19989

به "نحوه برخورد با موارد مشکوک به کرونا در اماکن توریستی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه برخورد با موارد مشکوک به کرونا در اماکن توریستی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید