نخستین جلسه هم اندیشی موزه ملی ایران و سازمان آتش نشانی برگزار گشت

نخستین نشست هم اندیشی موزه ملی ایران و سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تهران با موضوع پیشگیری از وقوع و مقابله با آتش سوزی در محل موزه ملی ایران تشکیل شد.

نخستین جلسه هم اندیشی موزه ملی ایران و سازمان آتش نشانی برگزار گشت

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی موزه ملی ایران ، پیش از ظهر امروز 14 آبان 1398، نخستین نشست هم اندیشی موزه ملی ایران و سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تهران با حضور جبرییل نوکنده، رییس کل موزه ملی ایران، امید کمالوند، معاون اجرایی این موزه و حمیدرضا میرزا قلی رییس ایستگاه منطقه یک آتش نشانی، علیرضا جبارزاده معاون منطقه پنج عملیات آتش نشانی و مجتبی احسانی افسر ایمنی منطقه پنج عملیات آتش نشانی با موضوع پیشگیری از وقوع و مقابله با آتش سوزی در محل موزه ملی ایران تشکیل شد.

جبرئیل نوکنده ضمن تقدیر از خدمات ارزنده آتش نشانی درباره این نشست گفت: موزه ها مهم ترین مکان های نگهداری و حفاظت سرمایه های تاریخی - فرهنگی هر جامعه هستند، و بحث پیشگیری از آتش سوزی و اطفای بموقع حریق از دغدغه های همیشگی و تکلیفی جدی برای مسئولین در این بخش ها محسوب می گردد.

به همین دلیل بررسی و آسیب شناسی خطرات تهدیدکننده و پاک سازی این عوامل خطر زا در اولویت های موزه مادر کشور واقع شده است.

او با تاکید بر ضرورت پشتیبانی و مساعدت سازمان آتش نشانی در این خصوص گفت: با توجه به قرارگیری موزه ملی ایران در همسایگی ایستگاه منطقه 5 عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تهران جلسه مشترکی با مدیران مربوطه برگزار کردیم تا با تعامل وهم افزایی به طرح مدونی برای پیشگیری، پاسخ گویی و واکنش استاندارد در شرایط اضطرار داشته باشیم.

در این نشست چهارچوب تعاملات و هماهنگی بیشتر، آموزش کارکنان طرفین، همکاری در تدوین دستورالعمل نحوه عملکرد، تلاش در برگزاری جلسات مستمر و منظم، بازدیدهای دوره ای نیروهای سازمانی طرفین از محورهای این جلسه بود.

پیش تر هم بازدید میدانی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران همراه با نشست مشترک درباره راه های پیشگیری از حوادث غیرمترقبه و رعایت اصول ایمنی در حفاظت از آثار و بناهای تاریخی و فرهنگی، روز پنجشنبه 13 شهریور 1398 در موزه ملی ایران برگزار شده بود.

منبع: میراث آریا
انتشار: 6 دی 1398 بروزرسانی: 6 دی 1398 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 13275

به "نخستین جلسه هم اندیشی موزه ملی ایران و سازمان آتش نشانی برگزار گشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین جلسه هم اندیشی موزه ملی ایران و سازمان آتش نشانی برگزار گشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید