نخست وزیر یونان برگزاری انتخابات زودهنگام را اظهار داشت

به گزارش مجله میهن، نخست وزیر یونان با توجه به عملکرد ضعیف حزب خود در انتخابات پارلمانی اروپا برگزاری انتخابات زودهنگام در کشورش را گفت.

نخست وزیر یونان برگزاری انتخابات زودهنگام را اظهار داشت

سفر با تور یونان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید.

به گزارش گروه بین الملل مجله میهن به نقل از روزنامه زوددویچه سایتونگ، بعد از ریزش آراء شدید حزب چپ گرای سیریزای آلکسیس تسیپراس ، نخست وزیر یونان حالا وی درخواست برگزاری انتخابات زودهنگام را در این کشور داده است.

تسیپراس نیمه های شب گذشته در آتن و در یک کنفرانس مطبوعاتی در مرکز حزب سیریزا این خبر را بیان کرد.­ بعد از شمارش حدود یک سوم آراء حزب حاکم در این نقطه زمانی این حزب تقریبا حدود 9 درصد پشت حزب اپوزیسیون دموکراسی نوین قرار داشت. بر اساس اولین نتایج اعلام شده حزب سیریزا 24 درصد آراء شهروندان و حزب دموکراسی نوین 33 درصد آراء را در انتخابات پارلمانی اروپا به دست آورد.

بر اساس اعلان تلویزیون دولتی یونان انتخابات زودهنگام در این کشور می تواند اواخر ژوئن برگزار گردد. حزب سیریزای نخست وزیر یونان همچنین در انتخابات منطقه ای و محلی که به صورت همزمان با انتخابات اروپایی برگزار گردید هم شکست سنگینی را متحمل شد.

آلکسیس تسیپراس که از ژانویه سال 2015 بر یونان حکومت می نماید پیش از این انتخابات اروپایی را به عنوان یک رای گیری درباره آینده دولت خود اعلام نموده بود. وی گفته بود که اگر شهروندان در این انتخابات به وی رای اعتماد ندهند در این صورت همه چیز باز و نامشخص است. انتخابات پارلمانی یونان بر اساس تاریخ مقرر قرار بود در اواخر اکتبر برگزار گردد.

کیریاکوس میتسوتاکیس، رئیس حزب محافظه کار دموکراسی نوین یونان هم که حزبش موفقیت چشمگیری در انتخابات اروپایی به دست آورده و از حزب حاکم سبقت گرفته است خواهان برگزاری انتخابات زودهنگام سریع در کشورش شد. وی در این باره گفت که یونان به دولت جدید احتیاج دارد. به این ترتیب آنچه بعد از انتخابات اروپایی سال 2014 در یونان رخ داد حالا می تواند دوباره تکرار گردد. در آن موقع حزب سیریزا در جریان بحران اقتصادی یونان توانست با سخنوری های ضد اروپایی چهار درصد از حزب دموکراسی نوین سبقت بگیرد. درست در همان زمان تسیپراس درخواست برگزاری انتخابات مجدد در این کشور را مطرح نمود.

تسیپراس در چهار سال و نیم گذشته همچنان درخواست های وام دهندگان بین المللی را اجرا می کرد و به این ترتیب وی بخش هایی از حامیان خود را از دست داد. اما بالاخره یونان توانست در آگوست سال 2018 برنامه های کمکی و ریاضتی خود را ترک کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 تیر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 5687

به "نخست وزیر یونان برگزاری انتخابات زودهنگام را اظهار داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر یونان برگزاری انتخابات زودهنگام را اظهار داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید