نمونه برداری فضاپیمای ژاپنی از سیارک چسبیده به خورشید

ژاپن با اعزام فضاپیمای هایابوسای 2 به سیارک کوچک ریوگو در نزدیکی خورشید میخواهد از آن نمونه برداری نموده و مقداری از خاک آن را جمع آوری کند.

نمونه برداری فضاپیمای ژاپنی از سیارک چسبیده به خورشید

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از نیواطلس، ژاپن با اعزام فضاپیمای هایابوسای 2 به سیارک کوچک ریوگو در نزدیکی خورشید میخواهد از آن نمونه برداری نموده و مقداری از خاک آن را جمع آوری کند.

Ryugu سیارکی با قطر تنها یک کیلومتر است و ژاپنی ها قصد دارند فضاپیمای Hayabusa 2 را تا حد امکان به سطح سیارک مذکور نزدیک نمایند تا بتوانند عملیات خاک برداری را انجام دهند.

بدین منظور چند گلوله فلزی به سمت سطح سیارک مذکور شلیک خواهد شد تا گرد و خاک ایجاد شده توسط چنگک های مخصوصی جمع آوری گردد.

Hayabusa 2 در سال 2014 توسط ژاپنی ها به فضا پرتاب شد و سال گذشته انتها توانست به نزدیکی سیارک Ryugu برسد. این اولین بار است که یک فضاپیما با استفاده از سخت افزارهای پیشرفته خود پیروز به جمع آوری نمونه خاک از یک سیارک در فاصله ای نزدیک به خورشید می گردد.

پیش از این ژاپنی ها با ارسال دستگاه هایی پیشرفته به سطح این سیارک در شهریور ماه و با استفاده از حسگرها و دوربین های آنها اطلاعات ذی قیمتی در خصوص سیارک Ryugu جمع آوری نموده بودند. از این اطلاعات برای مشخص نقطه ای مناسب به منظور فرود Hayabusa 2 بر روی سیارک یادشده هم استفاده خواهد شد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: بروزرسانی: 25 خرداد 1398 شناسه مطلب: 3493

به "نمونه برداری فضاپیمای ژاپنی از سیارک چسبیده به خورشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمونه برداری فضاپیمای ژاپنی از سیارک چسبیده به خورشید"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید