نگرانی از گسترش بیشتر کرونا در ترکیه به دلیل تعطیلات

به گزارش مجله میهن، هجوم مردم ترکیه به مناطق تفریحی و افزایش سفرها در تعطیلات چهار روزه عید قربان، نگرانی های بهداشتی را نسبت به موج بعدی شیوع کرونا در این کشور برانگیخته است.

نگرانی از گسترش بیشتر کرونا در ترکیه به دلیل تعطیلات

کافه ها و رستوران های بسیاری از شهرهای تفریحی در امتداد سواحل اژه و مدیترانه مملو از افرادی شده بودند که از تعطیلات عید قربان در ترکیه استفاده کردند و هتل ها نیز از این رونق برخوردار بوده اند.

به گفته وزیر بهداشت ترکیه، با وجود درخواست های مقامات مبنی بر دوری از تجمعات و شلوغی ها، مردم ترکیه اغلب به قوانین فاصله گذاری اجتماعی در طول این تعطیلات بی توجه بوده اند.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه موضوع همه گیری کرونا در طول جشن ها و تعطیلات عید قربان به اندازه کافی مورد توجه قرار نگرفت، آخرین افزایش روزانه موارد ابتلا به کووید-19 را در ترکیه 995 نفر بیان کرد.

داده های وزارت بهداشت ترکیه نشان می دهد که کل موارد ابتلا به کرونا در سراسر این کشور به 233 هزار و 851 نفر رسیده است که از این میان تا به امروز 5747 نفر جان باخته اند.

کارشناسان اعلام نموده اند ممکن است در هفت تا 10 روز آینده انفجار در تعداد موارد ابتلا به کرونا ایجاد گردد، زیرا شهفرایندان اکثراً از قوانین فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، محدودیت های قرنطینه ای و ... پیروی نمی نمایند.

به گفته کارشناسان، اگر ارقام و آمارهای کرونایی در ترکیه دوباره فرایند صعودی را طی نمایند، ممکن است محدودیت هایی برای جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری در این کشور اعمال گردد.

بنا بر گزارش خبرگزاری شینهوا، با این حال بسیاری بر این باورند که بعد از گذشت روزها قرنطینه، مردم به سفر احتیاج دارند و از این رو اقدامات ایمنی در هتل ها اجرا شده و بهتر است محدودیت های بهداشتی و ایمنی در بعضی مناطق تفریحی نیز اعمال گردد.

منبع: چمدان
انتشار: 5 مهر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 22120

به "نگرانی از گسترش بیشتر کرونا در ترکیه به دلیل تعطیلات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی از گسترش بیشتر کرونا در ترکیه به دلیل تعطیلات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید