هنرمندان صنایع دستی استان کرمان بیمه می شوند

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از امکان بیمه تمام افراد شاغل در رشته های مختلف صنایع دستی و هنرهای سنتی این استان اطلاع داد.

هنرمندان صنایع دستی استان کرمان بیمه می شوند

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمان، غلامرضا فرخی مدیرکل میراث فرهنگی استان امروز سه شنبه 3 مهر 97 اضافه نمود: در راستای اجرای ماده 2 آیین نامه اجرایی همکاری بین صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی، گردشگری کشور، شرایط برای بیمه همه افراد شاغل در رشته های مختلف صنایع دستی و هنرهای سنتی فراهم گردیده است.

او اظهار کرد: مهم ترین هدف این تفاهم نامه حمایت از هنرمندان صنایع دستی و شاغلان روستایی و عشایری در موضوعاتی مانند بازنشستگی، فوت و از کارافتادگی است.

فرخی با بیان اینکه طبق مفاداین تفاهم نامه، 10 درصد حق بیمه هنرمندان صنایع دستی را دولت و پنج درصد آن را هنرمندان پرداخت خواهند کرد، توضیح داد: بر این اساس صنعتگران صنایع دستی شاغل در روستاها و شهرها و دارای پروانه مشاغل خانگی و یا پروانه فراوری انفرادی شامل این بیمه می شوند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان تاکید نمود: در این راستا متقاضیان می توانند با مراجعه و اخذ معرفی نامه از معاونت صنایع دستی استان و یا نمایندگی هایاین اداره کل در شهرستانها و سپس با مراجعه به کارگزاری های صندوق برای عضویت و بهره مندی از مزایای بیمه شغلی اقدام نمایند.

فرخی اظهار داشت: در حال حاضر بیش از 70 هزار هنرمند در 60 رشته صنایع دستی در استان کرمان به طور مستقیم فعالیت می نمایند.

منبع: میراث آریا
انتشار: بروزرسانی: 2 بهمن 1397 شناسه مطلب: 968

به "هنرمندان صنایع دستی استان کرمان بیمه می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هنرمندان صنایع دستی استان کرمان بیمه می شوند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید